Upały w Japonii. Setki osób hospitalizowanych

Upały w Japonii. Setki osób hospitalizowanych

Fot. kanegen/CC/Flickr

Temperatura powyżej 35 stopni Celsjusza w wielu częściach Japonii spowodowała śmierć jednej i hospitalizację 609 osób, które doznały udaru cieplnego - poinformowała japońska agencja Kyodo.

Ofiara śmiertelna to 50-letni mężczyzna z prefektury Ehime na południu wyspy Honsiu. W wielu prefekturach temperatura podniosła się do 37 stopni Celsjusza, a w tokijskim regionie metropolitalnym po raz pierwszy tego lata wyniosła 35 stopni.

Meteorolodzy przewidują dalszy wzrost temperatury, zwłaszcza w takich miastach, jak Tokio, Saitama, Gifu i Nagoja i apelują do ludzi o rozwagę w celu zapobieżenia udarowi słonecznemu. Radzą, by jak najmniej przebywać na słońcu, koniecznie nosić nakrycie głowy i dostarczać organizmowi jak najwięcej płynów.

Wczoraj japońska agencja do walki z klęskami żywiołowymi poinformowała, że liczba ludzi, których w tym roku hospitalizowano z powodu przegrzania organizmu czy udaru słonecznego, jest ponaddwukrotnie wyższa niż w ubiegłym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowe upały w USA. Nawet 50 stopni
Po sobotniej fali gorąca, w Las Vegas jedna osoba zmarła, a kolejna trafiła do szpitala.
Upały w USA. Temperatura powyżej 50 stopni
Według zapowiedzi meteorologów, podczas weekendu temperatura może sięgnąć poziomu, który zagraża zdrowiu ludzi.
Upały w Polsce. Ratownicy górcy ostrzegają turystów
Ratownicy górscy radzą, aby w góry podczas upałów wychodzić o świcie, nawet o godz. 5 rano, kiedy słońce nie jest jeszcze tak ostre jak w godzinach południowych, a trasę należy planować.
japonia, upały, ofiary upałów
PAP
Czytaj także
Polecane galerie