Wałbrzych: Wybrano wykonawcę Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Wałbrzych: Wybrano wykonawcę Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Wybrano wykonawcę Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Aglomeracji Wałbrzyskiej, w województwie dolnośląskim. Prace nad opracowywaniem przyszłej strategii mają potrwać do 15 stycznia 2015 roku.

Umowa z wykonawcą, który przygotuje Program Gospodarki Emisyjnej dla Aglomeracji Wałbrzyskiej została podpisana 25 czerwca 2014 roku. Za opracowanie planu będzie odpowiedzialna firma z Opola ATMOTERM S.A.. Warto podkreślić, że Program Gospodarki Niskoemisyjnej to strategia, która określa kierunek przyszłych działań w takich dziedzinach jak transport, budownictwo publiczne, gospodarka przestrzenna, zaopatrzenie w ciepło i energię, gospodarka odpadami. Ponadto, nowy plan, który zostanie opracowany na lata 2014-2020 będzie dotyczył przede wszystkim opracowania sposobów, które umożliwią zmniejszenie emisji pyłowo-gazowych zanieczyszczeń.

W tym przypadku zostanie on przygotowany dla aglomeracji, która składa się w sumie z 15 gmin. Co więcej, gmina Wałbrzych pozyskała na ten cel fundusze w ramach projektu "Rozwój Obszaru Funkcjonalnego Aglomeracji Wałbrzyskiej poprzez opracowanie dokumentów strategicznych wspierających integrację 23 jst: Strategii ZIT, Programu Gospodarki Niskoemisyjnej i Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego". Ponadto, projekt otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich. Prace nad opracowywaniem przyszłej strategii mają potrwać do 15 stycznia 2015 roku.

e.leszko@energiamax.pl

Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie