Warunki drogowe trudne. W zaspie utknęła karetka i radiowóz

Warunki drogowe trudne. W zaspie utknęła karetka i radiowóz

Fot. Krzysztof Dobrzański/CC/Flickr

Od wczoraj na Warmii i Mazurach pada śnieg i wieje bardzo silny wiatr, który nawiewa go na drogi. Dyżurni drogowych punktów informacyjnych powiedzieli, że drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, pracuje na nich sprzęt do odśnieżania.


- Jednak efekty tej pracy nie zawsze widać, bo śnieg jest sypki i każdy podmuch nawiewa go na drogi
- powiedział dyżurny dróg wojewódzkich Andrzej Ołtuszewski.

Z powodu zasp nieprzejezdne mogą być drogi gminne i lokalne. Dyżurny straży pożarnej w Olsztynie poinformował, że w nocy na takich drogach w zaspach utknęła karetka (we wsi Wiłunie pod Nidzicą) oraz policyjny radiowóz (Silice pod Olsztynem).

W całym regionie dziś w nocy spadło kilka cm śniegu (np. pod Nidzicą 8 cm), wieje wiatr, a temperatura wynosi od -12 do -13,5 stopni Celsjusza.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
luiza porteryjnko 19^^
212.14.47.* 2014-01-31 08:50
, temp. spadły do - 10 st. C. i już stał się dramat. Już wszystko staje, przerwy w dostawach ciepła, pożary, zamarzło 40 ludzi od listopada. Co to za kraj? Co to tutaj zamieszkują jakieś wygogolone, wypindrzone, wymodelowane, panienki zamiast ludzi z krwi i kości? Ubrać się na zimę nie potrafią bo to nie modnie i nie figurowo. Mówić o dokarmianiu zwierząt wolno żyjących nie wolno bo to nie ładne stworzenia więc najlepiej cicho sza może wszystkie zamarzną. Kiedyś za złej komuny uczono w szkołach dzieci o konieczności dokarmiania zwierząt podczas zimy szczególnie. śmierdzący bezdomny, a fe najlepiej go pogonić z bramy na dwór może zamarznie. Później większość pójdzie do pięknego kościółka odprawi teatrzyk modlitewny i poczuje się lepiej bez konieczności czynienia dobrych uczynków w życiu realnym. Jeszcze to histeryczne podgrzewanie atmosfery tymi wszystkimi przewrotami i rewolucjami. Za czasów PRL też wpajano ludziom internacjonalizm ale to co się odbywa teraz to mego internacjonalistyczna indoktrynacja propagandowa na skalę kosmiczną. Do czego wy zmierzacie siewcy tej propagandy? Do niczego, po prostu chcecie się utrzymać na dobrze płatnych etatach i wykonujecie polecenia swoich central !!!Czarno to wszystko wygląda.