Wchodzi w życie nowelizacja ustawy - Prawo energetyczne

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy - Prawo energetyczne

Ustawa umożliwia przeprowadzenie prawnego rozdziału hurtowego i detalicznego obrotu energią przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w sposób jak najmniej uciążliwy dla detalicznych klientów przedsiębiorstwa.

Rozdział ma zlikwidować przewagę konkurencyjną PGNiG nad innymi uczestnikami rynku, którzy nie prowadzą sprzedaży energii jednocześnie w hurcie i detalu. Dzięki ustawie, w związku z rozdziałem sprzedaży hurtowej i detalicznej, nie będzie trzeba podpisywać nowych umów z dotychczasowymi klientami detalicznymi PGNiG. Spółka będzie miała 3 miesiące na poinformowanie klientów o zmianach. Klienci będą mieli 30 dni od otrzymania tej informacji na wypowiedzenie umów bez konieczności ponoszenia kosztów lub wypłaty odszkodowań.

Nowelizacja ma zapewnić odbiorcom końcowym gwarancję bezpieczeństwa dostaw oraz należytą ochronę ich interesów. Ponadto ustawa umożliwia zrealizowanie przez PGNiG tzw. obliga gazowego, czyli sprzedaży części gazu przez giełdę. Wydzielona wskutek nowelizacji spółka odpowiedzialna za handel detaliczny surowcem będzie mogła go kupować od PGNiG za pośrednictwem giełdy.

gaz, inwestycje, energetyka, pgnig, gospodarka, paliwa, przemysł, wydobycie, sprzedaż detaliczna, innowacje, informacje, prawo energetyczne, klienci, nowelizacja ustawy, aktualności, sprzedaż energii, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, obligo gazowe, energiamax.pl
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie
minister_bez_teki
202.173.132.* 2014-08-12 10:13
opalanie ruskim gazem bedzie karane, tylko sluszny gaz z ameland bedzie dozwolony, slawa ukr i dziekujemy za rozwiazanie problemy ruskiego na ziemiach polakich na zawsze