Wielka Brytania zamknie elektrownie węglowe

Wielka Brytania zamknie elektrownie węglowe

Kraj, który dzięki węglowi zainicjował rewolucję przemysłową, podejmuje przełomową decyzję odejścia od węgla, motywując ją potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. To historyczny moment. Greenpeace ma nadzieję, że ten krok zainspiruje kolejne kraje, w tym Polskę, do podjęcia podobnych działań.

Steve Morgan /
Greenpeace

To szczególnie ważne w przededniu zbliżającego się Szczytu Klimatycznego COP21, na którym społeczność międzynarodowa będzie musiała podjąć decyzję o kształcie nowego porozumienia klimatycznego. Od tego, jak ambitne będzie nowe porozumienie, zależeć będzie to, czy uda się zahamować najbardziej katastrofalne skutki zmian klimatu.

Polski rząd powinien dokładnie przyjrzeć się decyzji podjętej przez Wielką Brytanię. Transformacja sektora energetycznego w kierunku podnoszenia efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii jest konieczna, jeśli poważnie myślimy o podnoszeniu bezpieczeństwa energetycznego i tworzeniu nowych miejsc pracy w energetyce. To proces, który nie może odbyć się z dnia na dzień. Zmiana wymaga przemyślanej strategii i musi odbywać się stopniowo.

Greenpeace Polska

energia, inwestycje, energetyka, ue, gospodarka, unia europejska, przemysł, węgiel, wydobycie, ekologia, ochrona środowiska, energia elektryczna, innowacje, informacje, eko, aktualności, odnawialne źródła energii, oze, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, energiamax.pl
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie