Wielkie tornado w USA. Są setki rannych

Wielkie tornado w USA. Są setki rannych

Fot. Polaris/East News

Żywioł zaatakował wczoraj o ósmej wieczorem. Z nieba leciał grad wielkości grejpfrutów, a tornado porywało samochody. Jest kilkanaście ofiar śmiertelnych.

Tornado uderzyło w 32 hrabstwach w Teksasie i w czterech w Oklahomie. Zniszczyło wiele domów jednorodzinnych - poinformowała amerykańska stacja telewizyjna CNN, powołując się na miejscowe władze.

Najgorzej wygląda sytuacja w teksańskim mieście Granbury. Na razie potwierdzona jest informacja, że dziesięć osób zostało rannych i że zniszczeniu uległy budynki mieszkalne. Granbury położone jest w pobliżu miasta Forth Worth.

Na miejscu są ekipy ratunkowe, które próbują dotrzeć do ludzi, uwięzionych pod ścianami budynków. Wysłano też autobusy, którymi mieszkańcy mają być ewakuowani.

Według służb meteorologicznych, tornado zmieniło bieg i zbliża się teraz w kierunku miasta Cleburne, liczącego 15 tysięcy ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
USA i Rosja dogadają sie w sprawie tarczy?
Budowa tarczy antyrakietowej w Europie jest jednym z głównych punktów spornych w relacjach między Rosją a USA i NATO.
USA się tłumaczy w MSZ Rosji za szpiega
Zatrzymanie Fogle'a jest najprawdopodobniej pierwszym przypadkiem oskarżenia amerykańskiego dyplomaty o szpiegostwo w ciągu dekady.
Obama oskarżany w USA o zastraszanie
- To oburzające i absolutnie nie da się niczym usprawiedliwić! - mówił legendarny dziennikarz Carl Bernstein, który swoimi artykułami o Watergate doprowadził do dymisji prezydenta USA Richarda Nixona.
usa, tornado
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dominik465
83.29.213.* 2013-05-16 10:30
co sie stało
realistka milosci
89.78.70.* 2013-05-16 08:19
Czy potrzeba wojny by pozbyc sie ludzi tak dalej sie nienawidzmi siejmy zlo przeklinajmy te wszystkie zle zyczenia obracaja sie po dwukroc przeciw tym co to robia Pokoj z wami
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/