Zagrożenie powodziowe w Polsce. Resort administracji uspokaja

Zagrożenie powodziowe w Polsce. Resort administracji uspokaja

Fot. szlagor/CC/Flickr

Nie występuje poważne zagrożenie powodziowe spowodowane sytuacją hydrologiczną i meteorologiczną, lecz mogą wystąpić lokalne podtopienia; przewidywany jest dalszy spadek poziomów wody - poinformował resort administracji.

Z informacji MAC wynika, że obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne IMGW dotyczące możliwości utrzymania się poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych w Wiśle poniżej Tczewa, w Przegalinie i Gdańskiej Głowie. - Przewidywany jest dalszy stopniowy spadek poziomów wody - poinformował rzecznik MAC Artur Koziołek.

Stan alarmowy przekroczony jest na dziewięciu stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i na dwóch - w dorzeczu Odry. Stan ostrzegawczy przekroczony jest na 19 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i na 19 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry.

W województwie mazowieckim, w ciągu kolejnej doby, na Wiśle od Dęblina do Włocławka przewidywane są dalsze spadki poziomu wody. - Obecne przekroczenia, przy spadkowej tendencji, będą się utrzymywały - jedynie na Bugu w Wyszkowie przewiduje się dalszy wzrost stanu wody. W ciągu doby o około 25 cm - poinformował MAC.

Według prognoz woda będzie opadała także w Narwi. "Obecnie występujące przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych w większości będą się utrzymywały" - podał resort. W dolinach Bugu Granicznego i Wieprza utrzymują się lokalne podtopienia.

Prognozowana sytuacja hydrometeorologiczna na Zatoce Gdańskiej nie spowoduje utrudnień w odpływie wody z Wisły do morza. - Przekroczone są wciąż stany wody powyżej stanów ostrzegawczych i alarmowych, ale utrzymuje się tendencja spadkowa - poinformowano.

Czytaj więcej w Money.pl
Spokojnie, to tylko lokalne podtopienia
W Polsce nie ma obecnie zagrożenia powodziowego, występują lokalne podtopienia.
Nowe doniesienia o zagrożeniu powodzią
Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, wyjaśniał, że w ciągu dnia mamy spływ wody do rzek, a wieczorem i nocą temperatura spada poniżej zera.
Zagrożenie powodzią coraz mniejsze
Systematycznie opada poziom Wisły w rejonie Płocka, Wyszogrodu i Kępy Polskiej w województwie mazowieckim. W ciągu soboty i niedzieli poziom rzeki obniżył się miejscami o ponad 50 cm.
powódź, zagrożenie, podtopienia, resort administracji
PAP
Czytaj także
Polecane galerie