Złote Medale Poleko 2013 otrzymują ...

Złote Medale Poleko 2013 otrzymują ...


Kryteria to produkty nowoczesne, innowacyjne i w oparciu o najwyższej klasy technologie. Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie staruje niemal 500 produktów. Złote Medale Poleko 2013 już są przyznane.

W tym roku na targach POLEKO jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Marka Sozańskiego przyznało czterem produktom to zaszczytne wyróżnienie.

Lista laureatów Złotego Medalu MTP na targach Poleko 2013:

  1. Palnik UNI-MAX z segmentowym ruchomym rusztem typu schodkowego

Z.P.D. SKIEPKO Wiesław Skiepko, Włoszczowa

To pierwszy bezobsługowy, całkowicie samoczyszczący się nowej generacji palnik na pellet z ceramicznym paleniskiem i segmentowym ruchomym rusztem typu schodkowego - do kotłów CO i procesów technologicznych dedykowany do spalania pelletów przemysłowych.

  1. Systemy biodegradacji NOVA -KOMP

AK NOVA sp. z o.o., Poznań

To pierwsza, zrealizowana od podstaw i wdrożona na skalę przemysłową polska technologia przetwarzania frakcji biodegradowalnej w procesie tlenowym. Firma AK Nova z powodzeniem realizuje cały proces inwestycyjny od pomysłu, poprzez fazę projektową, budowlaną, technologiczną, aż do rozruchów, przeszkolenia załogi i uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji i pozwoleń.

  1. DACHS SE - mikrokogenerator

Senertec Kraft -Wärme-Energiesysteme GmbH

Zgłaszający : "IZOLACJE" sp. z o.o., sp.kom., Miszewko

Kogenerator DACHS to niemiecki kompaktowy blok energetyczny zasilany gazem ziemnym, LPG lub olejem napędowym - nowoczesny system kompleksowego zaopatrzenia w ciepło, prąd i ciepłą wodę użytkową. Jego moc i funkcjonalność umożliwia zastosowanie go jako centrala energetyczna na potrzeby domów jednorodzinnych oraz obiektów o większym zapotrzebowaniu na ciepło do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej takich jak domy wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej lub zakłady produkcyjne.

Ogrzewając obiekty DACHSEM, można jednocześnie produkować prąd ze sprawnością przewyższającą 100 %. To rentowna alternatywa dla kotłów gazowych i OZE.

  1. Agregat kogeneracyjny typu HE-SEC-200/242-MG200-S zasilany wodorem odpadowym o zwiększonej sprawności przy zasilaniu gazem ziemnym

P.P.U.H. "HORUS -ENERGIA" sp. z o.o., Sulejówek

Agregat kogeneracyjny zasilany wodorem, gazem koksowniczym oraz ziemnym. Silnik wyposażono w zmodernizowany w Politechnice Krakowskiej inteligentny układ wtrysku gazu. Uzyskano sprawność o 5% wyższą niż w fabrycznym układzie mieszalnikowym! Innowacyjność powstała ze wspólnego działania przemysłu i nauki. Agregat wykorzystuje odpadowe gazy "wodorowe" z przemysłu chemicznego oraz obniża zużycie gazu ziemnego, zmniejszając niekorzystne emisje do atmosfery. Przedstawiciel nowej rodziny agregatów.

Ozłocone produkty będą prezentowane na ekspozycji targów, a dodatkowo w "Strefach Mistrzów" czyli specjalnych stoiskach w pawilonach 5 i 7 będzie można oddać głos na któregoś z laureatów. Jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów głosowanie będzie się odbywać na stronie internetowej www.zlotymedal.mtp.pl Produkt, który otrzyma największą liczbę głosów zdobędzie prestiżowy tytuł "Złoty Medal MTP - Wybór Konsumentów" oraz specjalnie zaprojektowaną statuetkę.

Więcej na www.poleko.mtp.pl

Źródło i fot.: poleko.mtp.pl

Opr. M. Beślerzewska

energetyka, targi, poznań, nagrody, konkurs, aktualności, wystawcy, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, poleko, dachs se, targi poleko, z.p.d. skiepko, złoty medal mtp, "horus -energia"
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie