Coraz nowocześniejsze


Powszechnie wiadomo, że w dużych miastach potrzebny jest nowoczesny, szybki i sprawny transport miejski. Szczególnie mocno tyczy się to stolicy.

17 stycznia 2014 Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę przyznającą unijne dofinansowanie dla projektu "Dostosowanie infrastruktury tramwajowej w Warszawie do potrzeb związanych z eksploatacją tramwajów niskopodłogowych". Cały projekt wart jest blisko 187 milionów złotych, z czego 89 milionów pochodzić będzie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Środki zostaną wykorzystane na modernizację torowisk o długości 4 km. Natomiast zakres inwestycji obejmie: projekt oraz wykonanie remontu torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Nowowiejską, modernizację trasy tramwajowej w Alei Jana Pawła II (na odcinku od Ronda ONZ do ulicy Elektoralnej), przebudowę torowiska w ciągu ulicy Obozowej (na odcinku od ulicy Młynarskiej do pętli tramwajowej Koło - wraz z pętlą), przebudowę skrzyżowania torowego na skrzyżowaniu ulicy Chałubińskiego, Alei Jerozolimskich i Alei Jana Pawła II. Oczywiście w ramach tego przedsięwzięcia, przebudowane zostaną również podstacje trakcyjne Goleszowska, Grzybowska, Jagiellońska, Filtrowa, Krucza, Boboli, Annopol, Tyniecka, Sokratesa, Niska, Staniewicka i Woronicza. - Dzięki inwestycji komunikacja tramwajowa poprawi się, zarówno na trasach o dużym znaczeniu dla dzielnic peryferyjnych, położonych na obrzeżach miasta (np. trasa Żerań Wschodni - Dworzec Wileński), jak i położonych w centrum (np. trasa Dworzec Gdański - Plac Zawiszy). Projekt wpłynie również pozytywnie na punktualność komunikacji tramwajowej dla wszystkich pasażerów podróżujących po zmodernizowanych odcinkach tras. Nowoczesna infrastruktura tramwajowa wpłynie pozytywnie na zmniejszenie drgań i hałasu komunikacyjnego oraz środowisko naturalne. Zakończenie prac planuje się na koniec 2015 r. - podaje Spółka Tramwaje Warszawskie.

Źródło: Spółka Tramwaje Warszawskie/Portal Funduszy Unijnych

Magdalena Pachura

inwestycje, warszawa, gospodarka, przemysł, transport, stolica, finansowanie, technologia, spółka, innowacje, autobusy, komunikacja miejska, aktualności, tramwaje, energia-pl.pl, nowoczesna komunikacja, tramwaje warszawskie
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie