Do 2050 r. tylko OZE


Jakie jest prawdopodobieństwo że Belgia do 2050 r. będzie używała jedynie energii pochodzącej z OZE? Na to pytanie odpowie nam Biuro Polityki Europejskiej WWF oraz VITO które przeprowadziło badania dla sytuacji Belgii.

Według scenariusza WWF Global 2050, Unia Europejska jest na dobrej drodze do osiągnięcia 100% energii odnawialnej w przyszłości. Unia europejska jest w stanie zmniejszyć o jedną trzecią zużycie energii, a połowę z reszty energii jest w stanie wyprodukować z odnawialnych źródeł energii do 2030 roku. "Przynajmniej jeśli politycy obiorą właściwy kierunek", stwierdza Biuro Polityki Europejskiej WWF

Podczas gdy gospodarka europejska podnosi się z kryzysu, WWF sugeruje, że odnawialne źródła energii i oszczędność energetyczna są częscią rozwiązania kryzysu. 80% Europejczyków zgadza się z twierdzeniem WWF. Jason Anderson, szef działu Klimat i Energia w Biurze Polityki Europejskiej WWF podkreślił, że musimy zdecydować jak nasza energia będzie się rozwijać po 2020 roku, tak aby nasze obecne świadczenia nie zostały zmarnowane.

Inwestycja za 400 miliardów euro

Belgijska organizacja VITO razem Federalnym Biurem Planowania i Inżynierii ICEDD przeprowadziło badanie nad możliwością stu procentowego przejścia Belgii na energię odnawialną do 2050 r. Z badań wynika że inwestycja ta będzie kosztować 300-400 miliardów euro do 2050 roku, aby Belgia mogła całkowicie przejść na odnawialne źródła energii elektrycznej, ciepła i transportu. Według badań rozwiązanie to otworzy w Belgii od 20.000 do 60.000 nowych miejsc pracy i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Badacze wnioskują że niezbędne są nowe rozwiązania dla systemu energetycznego.

Opracował: Patrycjusz Krawczyk

Źródło: www.duurzaambedrijfsleven.nl

energia, inwestycje, energetyka, gospodarka, finansowanie, belgia, energia elektryczna, energia odnawialna, wwf, energia słoneczna, energia wiatrowa, vito, kolektory słoneczne, aktualności, odnawialne źródła energii, fotowoltaika, oze, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, energia oze
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie