Energia całkowicie za darmo? Poznaj nowe przepisy i zyskaj!

Energia całkowicie za darmo? Poznaj nowe przepisy i zyskaj!

Własna energia elektryczna, którą za darmo oświetlimy i ogrzejemy swój dom to marzenie każdego właściciela nieruchomości. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii i przychylnym regulacjom prawnym odległe marzenia stają się rzeczywistością.

Dzięki nowelizacji ustawy o OZE każdy z nas może stać się producentem własnej energii elektrycznej. Ponadto możemy nie tylko produkować, ale też z zyskiem odsprzedawać powstałą nadwyżkę. Niemożliwe? Możliwe i dodatkowo bardzo proste.

Zostań prosumentem i oszczędzaj

Prosument energii elektrycznej to osoba, która zarówno wytwarza energię elektryczną na swoje potrzeby, a także odsprzedaje jej nadwyżkę do sieci. Jest to bardzo korzystny układ ponieważ nie dość, że można znacznie obniżyć rachunki za energię to jeszcze zarobić na sprzedaży własnego prądu. Dzięki nowelizacji ustawy o OZE prosumenci korzystają z taryf gwarantowanych, które przewidują bardzo korzystne stawki za produkowaną energię elektryczną.

Taryfy gwarantowane i wiesz na czym stoisz!

Według nowych regulacji prawnych wysokość taryf jest stała dla prosumenta przez 15 lat. Gwarantuje to zwrot nakładów poniesionych na instalację w okresie 7 lat, później to już tylko czysty zysk. Wysokość taryf gwarantowanych uzależniona jest od mocy generatora fotowoltaicznego czyli mocy wyjściowej modułów słonecznych. Właściciele elektrowni słonecznych o mocy generatora fotowoltaicznego nie przekraczającej 3kW otrzymają 0,75 zł/kWh. Natomiast 0,65zł/kWh to kwota na jaką mogą liczyć prosumenci, którzy posiadają generator fotowoltaiczny powyżej 3kW - do 10kW.

rotero - Wszyscy Inwestorzy, którym zależy na sprzedaży energii z domowej lub komercyjnej elektrowni słonecznej, muszą pamiętać, że tylko elektrownie fotowoltaiczne przyłączone do sieci dystrybucyjnej po 1 stycznia 2016 roku skorzystają z możliwości sprzedaży nadwyżek wytworzonej energii w ramach tzw. taryf gwarantowanych. Proces planowania elektrowni lub jej elementów można natomiast zrealizować odpowiednio wcześniej - informuje nas Mateusz Stram specjalista ds. techniczno-handlowych z ROTERO Oszczędna Energia, firmy zajmującej się kompleksową obsługą związaną z systemami PV oraz sprzedażą kompletnych zestawów PV.

Należy jednak dodać, że taryf gwarantowanych nie można łączyć z proponowanymi przez NFOŚiGW dotacjami lub preferencyjnymi kredytami. Każdy musi dokonać wyboru czy korzysta z taryf czy z potencjalnych dotacji. Co jest korzystniejsze dla prosumenta? Na to pytanie odpowiada nam specjalista Mateusz Stram z ROTERO Oszczędna Energia: Niewątpliwą zaletą taryf gwarantowanych jest ich ekonomiczna przewaga nad aspektem skorzystania z dotacji. Wysoka stawka sprzedaży nadwyżek wytworzonej energii zapewni szybki zwrot inwestycji a 15-stoletni okres obowiązywania taryf da gwarancję pewnego dochodu. Decydując się na dotację zmuszeni będziemy natomiast na sprzedaż energii zaledwie po 0,16zł/kWh (2015 rok) oraz po 0,18zł/kWh (2016 rok - w ramach rozliczania półrocznego "net-metering). Dodatkowo należy pamiętać, że wydłużenie okresu zwrotu inwestycji opartej o fotowoltaikę da tzw. niepełne bilansowanie, czyli produkując energię w całości na własne potrzeby, będziemy jednak zmuszeni zapłacić koszty jej dystrybucji (podstawowy składnik zakupionej energii).

Własna elektrownia - to możliwe!

rotero Wiele osób myśli, że wybudowanie własnej elektrowni słonecznej to nie lada wyzwanie, które wymaga ogromnych przygotowań i sporych nakładów pieniężnych. Nic bardziej mylnego! Istnieje możliwość nabycia gotowych, kompletnych zestawów PV. Tego typu zestawy oferuje nam ROTERO. - Kompletne zestawy PV to systemy pracujące z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz inwertera. Dla zapewnienia niezależnej pracy systemów elektrycznych wykorzystywane są układy on-grid czyli sprzężone z siecią, idealnie nadające się do sprzedaży energii. Jeśli zależy nam na pełnej niezależności warto rozważyć system off-grid czyli wykorzystujący dodatkowo bank akumulatorów - wyjaśnia nam specjalista. Dodatkowo zakup takiej elektrowni słonecznej jest bardzo prosty, można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej http://sklep.rotero.com.pl . Oprócz kompletnych zestawów PV w bardzo przystępnej cenie firma oferuje także usługi montażowe oraz profesjonalne doradztwo. Każdy kto zdecyduje się na tego typu elektrownie słoneczną, może skorzystać także z taryf gwarantowanych przy sprzedaży energii elektrycznej do sieci. Należy pamiętać o tym, że dzięki taryfom gwarantowanym nasza inwestycja we własną elektrownie zwróci się już po 7 latach.

Nie czekaj, postaw na niezależność i własną energię. Zostań prosumentem. Dodatkowe informacje i fachową pomoc otrzymać można na stronie internetowej http://sklep.rotero.com.pl/ oraz poprzez kontakt z firmą:

Telefonicznie: (13) 440 30 22, 663 860 954

Mailowo: biuro@rotero.pl

Za pośrednictwem stron internetowych: www.rotero.com.pl sklep.rotero.com.pl

Osobiście w siedzibie firmy: ROTERO Oszczędna Energia Wyspiańskiego 55, 38-500 Sanok

rotero

energia, inwestycje, energetyka, ue, gospodarka, unia europejska, przemysł, ekologia, ochrona środowiska, energia elektryczna, innowacje, informacje, energia odnawialna, energia słoneczna, aktualności, odnawialne źródła energii, fotowoltaika, oze, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, energia oze, energiamax.pl, off-grid, rotero
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie