Fotowoltaika wkracza do Kołobrzegu

Fotowoltaika wkracza do Kołobrzegu

Kołobrzeska spółka "Miejskie Wodociągi i Kanalizacja" wykorzysta słońce do produkcji dodatkowej energii. Zapewnią to nowe układy fotowoltaiczne.

Ich zakup i montaż został dofinansowany w 75 procentach ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Uroczysta inauguracja inwestycji odbędzie się w piątek, 20 marca. Udział w niej weźmie członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Nowe ogniwa fotowoltaiczne zamontowane zostały na terenie Miejskich Wodociągów i Kanalizacji - Ujęcie wody Bogucino w Gminie Kołobrzeg. W ramach przedsięwzięcia wybudowano linie kablowe, zamontowano panele fotowoltaiczne i inwertery oraz przyłączono stację transformatorową do generatorów solarnych. Pozyskana w ten sposób energia słoneczna pozwoli na wytwarzanie dodatkowych mocy energii elektrycznej.

Koszt całkowity inwestycji oszacowano na 1,5 miliona złotych. Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 wyniosło blisko 950 tysięcy złotych. Unijne wsparcie to efekt podpisanej we wrześniu 2014 roku umowy pomiędzy władzami kołobrzeskiej spółki a marszałkiem województwa.

Zadanie wpisało się w założenia Osi Priorytetowej 4. "Infrastruktura ochrony środowiska," Działanie 4.1. "Energia odnawialna i zarządzanie energią".

energia, energetyka, ekologia, energia elektryczna, energia odnawialna, energia słoneczna, aktualności, kołobrzeg, fotowoltaika, energia i ekologia - energetyka, energia oze, energiamax.pl
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Antonio292
89.74.68.* 2018-06-05 10:39
i fajnie, trezba korzystać z takich programów. Ja mam już od ponad roku panele na dachu, pomoc w pozyskaniu środków i całość instalacji wykonała firma http://pvprojekt.com