Google wspiera program wykorzystania energii słonecznej w Afryce

Google wspiera program wykorzystania energii słonecznej w Afryce


Największy inwestor na rynku internetowym wspiera działalność na rzecz najbardziej potrzebujących. Tym razem Google dołączył do SolarAid i zaangażował się w pomoc dla Afryki.

Google nawiązał współpracę z organizacją SolarAid, która przeprowadza działania związane z rozpowszechnianiem wykorzystania energii słonecznej w Afryce. Zgodnie z hasłem, że technologie mogą uczynić świat lepszym miejscem, Google zgodziło się sfinansować badania w zakresie wykorzystania energii słonecznej w walce z ubóstwem. Jako, partner badawczy, przeznaczy na ten cel 650 tys. dolarów. W ramach projektu SolarAid dostarcza lampy solarne do miejsc, w których wciąż nie ma elektryczności.

Od 2012 roku, prowadzone badania, dowodzą, że energia słoneczna może być pomocna w walce z ubóstwem. - Choć dysponujemy dużą bazą danych, wciąż nie mamy dowodów empirycznych, które pokazałyby jak oświetlenie słoneczne może wpływać na zmniejszanie ubóstwa. - mówiła dyrektor ds. badań i wpływu, Kat Harrison, która zarządza badaniem razem we współpracy z zewnętrznym partnerem badawczym Google.

Planowane badanie będzie pierwszym na tak dużą skalę projektem badawczym, a realizacja będzie trwała dwa lata. - Badanie jest bardzo potężnym narzędziem w walce z ubóstwem. SolarAid zobowiązało się do rzetelnej oceny przeprowadzonego programu i otwarcie podzielą się otrzymanymi wynikami, nie tylko tymi różowymi, abyśmy mogli mieć pewność, że nasze działania faktycznie mają duży wpływ na życie ludzi. - wyjaśniła Jacquelline Fuller, dyrektor Google.

W 2013 roku organizacja SolarAid została laureatem nagrody Google Global Impact Awords, przez co otrzymała wsparcie w wysokości 500 tys. dolarów.

Źródło: solar-aid.org

e.leszko@energia-pl.pl

energia, energetyka, dofinansowanie, ekologia, finansowanie, afryka, ochrona środowiska, budowa, energia elektryczna, energia odnawialna, energia słoneczna, aktualności, odnawialne źródła energii, oze, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, lampy solarne, energia oze, warto wiedzieć, solaraid
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie