Konkurs Galileo Masters 2014 powrócił do Polski

Konkurs Galileo Masters 2014 powrócił do Polski


W europejskim konkursie Galileo Masters wybierane są innowacyjne pomysły zastosowań nawigacji satelitarnej (GNSS). Od 2004 roku do konkursu Galileo Masters wzięło udział ponad 8200 osób z całego świata, które zgłosiły blisko 2400 pomysłów.

Projekty zgłaszane do konkursu European Space Navigation Competition (ESNC) są bardzo zróżnicowane, ponieważ dotyczą zróżnicowanych dziedzin gospodarki, przemysłu i życia codziennego, wykorzystywanych zarówno w rozrywce, przez nawigację samochodową, aż po lotnictwo, medycynę i bezpieczeństwo publiczne. Spośród projektów, które brały udział w konkursie wybrano ponad 200 zwycięzców i finalistów. Ponadto, wiele ze zwycięskich pomysłów zostało wprowadzonych na rynek przez nowo powstałe firmy. Konkurs trwa od 1 kwietnia do 30 czerwca 2014 roku. W tym okresie można zgłaszać projekty, które następnie w lipcu i sierpniu br. zostaną poddane ocenie przez niezależnych ekspertów. Do konkursu mogą przystąpić pełnoletnie osoby fizyczne, ale także zespoły osób, przedsiębiorstwa, placówki naukowe i edukacyjne.

Koncepcja, która zwycięży, oprócz tytułu laureata konkursu Galileo Masters w Polsce otrzyma także nagrodę. Ponadto, wszystkie projekty powalczą o nagrodę główną w wysokości 20 tys. euro oraz o nagrodę specjalną w ponadregionalnym finale tego konkursu, który odbędzie się w Monachium.

W ubiegłym roku konkurs Galileo Masters został przeprowadzony w 25 regionach, a pula nagród wyniosła ponad 1 milion euro. O nagrodę główną walczyło wtedy 413 zgłoszeń z prawie 50 krajów, a przyznano siedem nagród specjalnych. W Polsce Galileo Masters odbył się tylko raz w 2012 roku, jednakże dzięki dużemu zainteresowaniu konkurs zostanie ponownie zorganizowany.

Źródło: mg.gov.pl

e.leszko@energiamax.pl

inwestycje, fundusze, unia europejska, dofinansowanie, edukacja, ekologia, finansowanie, ochrona środowiska, KE, konkurs, innowacje, informacje, aktualności, warto wiedzieć, european space navigation competition (esnc), galileo masters, galileo masters w polsce
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie