Pakiet klimatyczny do odrzucenia

Fot. Dobuszynski/Reporter

Szef Solidarnej Polski, europoseł Zbigniew Ziobro poinformował, że wystosował list do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którym zaapelował o wsparcie akcji zbierania podpisów pod inicjatywą przeprowadzenia w Unii Europejskiej referendum w sprawie zawieszenia pakietu klimatycznego.

Europoseł podkreślił również, że w 2007 roku ówczesny minister środowiska Jan Szyszko odradzał Kaczyńskiemu podpisanie pakietu. Szyszko miał, według relacji Ziobry, wskazywać na bardzo poważne zagrożenia dla gospodarki płynące z tego dokumentu. - Jarosław Kaczyński całkowicie to ignorował, nie słuchał, lekceważył, nie zdawał sobie sprawy z wagi zagadnienia. Nawet mówił do mnie w rozmowach prywatnych, że jak dalej Szyszko będzie się tak zachowywał, to rozważy jego dymisję - powiedział Ziobro na konferencji prasowej.

Do tych słów odniósł się poseł PiS Jan Szyszko, który podkreślił, że Jarosław Kaczyński żadnego pakietu klimatyczno-energetycznego nie podpisał.

Dodał, że Polska powinna wspierać grupę państw G-77 (do której należą kraje rozwijające się) oraz Chiny i doprowadzić do rozliczenia Protokołu z Kioto. Jego zdaniem, pakiet klimatyczno-energetyczny to śmierć dla polskiej gospodarki.

- Zawieszenie pakietu klimatyczno-energetycznego do roku 2020 to odłożenie kary śmierci dla polskiej gospodarki na kilka lat. Dlatego też PiS domaga się renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego zgodnie z ustaleniami wynikającymi z Protokołu z Kioto. Rozliczenie Protokołu z Kioto jest korzystne dla Polski - podkreślił Szyszko.

Czytaj więcej w Money.pl
Ziobro apeluje do szefa PiS. Dogadają się?
Przewodniczący Solidarnej Polski chce "uczynić prezesa PiS odpowiedzialnym".
Ziobro: Chcemy władzy, aby zmienić Polskę
Do zmiany konstytucji wezwał lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podczas konwencji partii w Krakowie.
Mimo protestów PO przyśpieszy zmiany w...
Pomysł wstępnie popierają Ruch Palikota i Solidarna Polska.
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
złoty róg
83.29.63.* 2013-07-08 11:59
Widac jak kaczor dbal o interes polskigo przemyslu