Płatna-Bezpłatna A1

Już od tego piątku kierowców korzystający z autostrady A1 spotka miła niespodzianka, będą mogli podróżować bezpłatnie.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju a firmą Gdańsk Transport Company S.A., wprowadzone zostanie zwolnienie z opłat za przejazd autostradą A1 w sierpniowe weekendy. Decyzja ta podjęta została na skutek katastrofalnie długich korków, jakie w minionym czasie powstawały przy bramkach poboru opłat. - W piątki 8, 22 i 29 sierpnia (oraz w czwartek 14 sierpnia) szlabany na bramkach wjazdowych i zjazdowych zostaną otwarte od godziny 16.00. Zostaną one zamknięte w niedzielę dnia 10, 17, 24 i 31 sierpnia o godzinie 22.30, co umożliwi darmowy przejazd autostradą do godziny 23.59, kiedy zostaną opuszczone szlabany na bramkach zjazdowych. Osoby wjeżdżające na autostradę po godzinie 22.30 w niedzielę 10, 17, 24 i 31 sierpnia będą pobierały bilety wjazdowe, i jeśli dojadą do wybranych bramek zjazdowych przed ich zamknięciem w niedzielę do godziny 23.59 to opuszczą autostradę bez uiszczania opłaty - podaje w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Według informacji bezpieczeństwa ruchu na placach poboru opłat, pilnować będą funkcjonariusze Wydziałów Ruchu Drogowego z Komend Wojewódzkich w Gdańsku i Bydgoszczy.

Jednak czy na pewno będzie to taki zupełnie bezpłatny przejazd? Może dla kierowców znajdujących się na autostradzie w tym czasie tak, ale jak podaje TVN24 wszystkich podatników ten "bezpłatny przejazd" będzie kosztował około 20 milionów złotych. Te 20 milionów złotych to pieniądze, które premier Donald Tusk przekaże Krajowemu Funduszowi Drogowemu z rezerwy celowej, aby zrekompensować brak wpływów od kierowców.

Joanna Lipińska-Kaźmierska

j.lipinska-kazmierska@energiamax.pl

inwestycje, gospodarka, przemysł, dofinansowanie, transport, finansowanie, innowacje, informacje, korki, krajowy fundusz drogowy, aktualności, rezerwa celowa, autostrada a1, viatoll, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, premier donald tusk, ministerstwo infrastruktury i rozwoju, energiamax.pl, punkt poboru opłat, brak opłat
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Edwareo
5.185.207.* 2014-08-09 10:14
Żadna droga w Polsce nie jest bezpłatna. To, że nie ma dodatkowej opłaty na bramce, nie czyni przejazdu bezpłatnym. Płacimy jeszcze podatek akcyzowy, który w części ma finansować drogi, podatek drogowy w paliwie (kto jeszcze o nim pamięta?) i opłatę autostradową w paliwie. Nawet posiadacz kosiarki spalinowej płaci "na drogi", choć kosi tylko swój trawnik.
Opłata na bramce jest tylko KOLEJNĄ opłatą za to samo.
edtv123
79.162.64.* 2014-08-09 10:12
No to będzie wyścig, żeby zdążyć przed zamknięciem bramek. Brawo!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Antoni Jaromin
79.189.225.* 2014-08-09 08:35
A skąd uprawnienia do Rozkradania pieniędzy z budżetu na poprawę notowań przed wyborami Platformy oszołomów ! Pierwsze to zmarnowane pieniądze na majdan - pewnie za restrykcje językowe dla obywateli Ukrainy o Polskich korzeniach. Później przesrane miliony na niby darmowe Podręczniki . Teraz Autostrada Darmowa dla niektórych . Za To winien być trybunał stanu i konfiskata majątku wszystkich Panów z politycznej wierchuszki !