Smart Grid w Teksasie

Lato w Teksasie jest upalne. Klimatyzatory wówczas pracują bez ustanku, a rachunki za energię rosną, ale teraz może być inaczej...

Projekt Pecan Street testuje nowy inteligentny system sieci, który może mieć znaczący wpływ na monitorowanie i zużycie energii. Do korzystanie z technologii inteligentnych sieci w tym projekcie włączono 3 szkoły, 25 małych przedsiębiorstw i 1000 gospodarstw domowych. W tym systemie połączone są inteligentne liczniki, panele słoneczne, elektryczne samochody, magazyny energii i kontrolowane jest zużycie energii przez wszystkie urządzenia.

Jak zauważono magazynie Time, projekt Pecan Street dostarcza ważnych danych, które w czasie rzeczywistym mogą być użyte do analizy na przykład, jak zjawiska pogodowe wpływają na zużycie energii, przewidywania fluktuacji i poprawy efektywności wykorzystania zasilania.

Już wiadomo, że projekt przekłada się na oszczędności klientów, przede wszystkim dzięki instalacji fotowoltaicznych paneli. Niektórzy uczestnicy już otrzymali "negatywne rachunki" za energię - co oznacza, że ââoddają więcej energii do sieci, niż wykorzystują. Wyniki tego badania mają być znane na początku 2015 roku. Korzystać z nich będzie Departament Energii.

m.beslerzewska@energiamax.pl

energia, energetyka, usa, ochrona środowiska, budowa, energia elektryczna, innowacje, energia odnawialna, ise, teksas, energia słoneczna, aktualności, fotowoltaika, oze, smart grid, energia i ekologia - energetyka, departament energii, energia oze, energiamax.pl
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie