Ustawa o OZE: Organizacja związane z OZE mogą zabrać głos w sprawie nowego prawa

Ustawa o OZE: Organizacja związane z OZE mogą zabrać głos w sprawie nowego prawa

Choć ustawa o odnawialnych źródłach energii nie jest podpisana przez prezydenta, to Urząd Regulacji Energetyki już zadaje pytania o nieścisłości w nowym prawie. Chce jednak spytać o zdanie zainteresowane sprawą stowarzyszenia.

URE kieruje prośbę, a można by rzec, że nawet apel do przedstawicieli wszystkich organizacji związanych z odnawialnymi źródłami energii. Chodzi o uchwaloną przez Sejm ustawę o OZE.

"W związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy z dnia 16 stycznia 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o sformułowanie - w odniesieniu do poszczególnych przepisów przedmiotowej regulacji - pytań/zagadnień problemowych, których wykładnia budzi w Państwa ocenie wątpliwości" - pisze dyrektor departamentu systemu wsparcia w URE, Katarzyna Szwed-Lipińska.

Ze strony URE można pobrać formularz, uzupełnić go o wspomniane wyżej wątpliwości, niejasności, pytania i przesłać go na adres e-mail: Leszek.Wodzynski@ure.gov.pl w terminie do 20 marca 2015 r.

Zgromadzony w ten sposób materiał - jak zapewnia Urząd - pozwoli na dokonanie szczegółowej analizy nowego otoczenia prawnego, w jakim funkcjonować będą wytwórcy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, co wydaje się niezmiernie istotne w szczególności ze względu na stopień złożoności przepisów tej ustawy oraz zakres wynikających z nich zmian w obszarze systemu wsparcia.

Czytaj więcej w Money.pl
Kompromis ws. sprzedaży ekologicznej energii
Chodzi o zmniejszenie stawki tzw. taryf gwarantowanych dla mikroinstalacji OZE o połowę.
Unia chce walczyć z wpływami Rosji
Według SZ plan unii energetycznej przedstawi w najbliższą środę w Brukseli wiceprzewodniczący KE Marosz Szefczovicz. Celem jest zapobieganie ewentualnym problemom z zaopatrzeniem w energię w krajach UE.
Nie będzie wielkiego połączenia PGE i Energi
Włodzimierz Karpiński mówił, że od 10 miesięcy prowadzone są analizy związane z wyzwaniami, jakie czekają w najbliższym czasie polskie firmy w tego sektora.
Wielka transakcja Alstomu i GE wisi na włosku
Dochodzenie Brukseli mocno opóźni finalizację transakcji, a może nawet całkowicie ją zablokować.
energia, energetyka, ure, aktualności, fotowoltaika, energia i ekologia - energetyka, ustawa o oze, energia oze, energiamax.pl
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie