Money.plTechnologie dla biznesu Grupy dyskusyjne pl.sci.psychologia Antyszczepionkowe sekty

Antyszczepionkowe sekty

Antyszczepionkowe sekty

glob <r...@gmail.com> / 2015-03-23 21:30:25
- Do tej pory nikt nic lepszego niż szczepienia nie wymyślił. Dlatego uważam, że wszystkie ruchy antyszczepionkowe mają charakter zbrodniczy - mówi w wywiadzie dla portalu Termedii prof. Krzysztof Simon, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

http://www.termedia.pl/Antyszczepionkowe-sekty,7057.html
 
Czytaj także na forum

Re: Antyszczepionkowe sekty

LeoTar <L...@wp.pl> / 2015-03-23 22:16:00
glob pisze:

> - Do tej pory nikt nic lepszego niż szczepienia nie wymyślił. Dlatego
> uważam, że wszystkie ruchy antyszczepionkowe mają charakter
> zbrodniczy - mówi w wywiadzie dla portalu Termedii prof. Krzysztof
> Simon, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób
> Zakaźnych.
>
> http://www.termedia.pl/Antyszczepionkowe-sekty,7057.html

Lisek-chytrusek adwokatem we własnej sprawie.
Mógłbyś globku znaleźć coś godniejszego uwagi.


--
LeoTar
Rozmowy z LeoTar'em. @ http://leotar.friko.pl/fall_2014/
 

Re: Antyszczepionkowe sekty

glob <r...@gmail.com> / 2015-03-23 22:23:18
Leo
No właśnie wklejam stanowisko nauki w tej sprawie, bo zalewane forum jest przez kretynów i ich brednie, pełne wymysłów, pomówień, tak karkołomne że niedługo przypiszą że owce powinny latać, ale spisek spowodował że nie latają, a ryby wieczorem wychodzą z wody porywać niemowlęta, ale są specjalnie mutowane, przez spisek, aby zmiejszać ludzi ilość na świecie. No takie są te brednie, na takim poziomie.
 

Re: Antyszczepionkowe sekty

glob <r...@gmail.com> / 2015-03-24 01:11:49
O dobrze opisane;

Jakoś tak się dziwnie składa, że większość argumentów linkowanych przeciwko szczepieniom pochodzi z miejsc gdzie leżą na półkach między dowodami na eksplozje bomb w Smoleńsku, teoriami na temat zbawiennych wpływów THC na ludzki organizm lub światowym spisku producentów spinaczy biurowych. Całą antyszczepienną teorię oparto na badaniach oszusta w kitlu. Pewien naukowiec opublikował pracę udowadniającą, że szczepionka może powodować autyzm i poleciało... Dziesiątki zrozpaczonych mam autystycznych dzieci dostały do ręki argument na wytłumaczenie genetycznego pecha ich pociech... szybko się jednak okazało, że jego badania trudno nawet nazwać pseudonaukowymi.
...przypomina to trochę zabawę innego naukowca w temacie glutenu i jego wpływu na nasze życie. Jest pewna choroba, w przypadku której gluten jest niebezpieczną substancją. Naukowiec postanowił przeprowadzić badania mające potwierdzić lub wykluczyć szkodliwość glutenu także wśród zdrowych ludzi. Wyniki badań dały mu pewność, że gluten to zło... Internety szybko wyprowadziły na ulice antyglutenowe hasła i tysiące ludzi zaczęło zarabiać kokosy na przepisach do bezglutenowej diety. Po roku lub dwóch naukowiec badania powtórzył bo gryzło go sumienie, że chyba zrobił coś nie tak i wyniki nieświadomie zafałszował. Jego uczciwość naukowa wygrała z pokusą sławy Pogromcy Glutenu. Szybko opublikował sprostowanie i kolejne wyniki, które tym razem zależność między glutenem, a złym samopoczuciem wiernych Powszechnego Internetowego Kościoła Antyglutenowego wykluczyły. Sprostowanie jednak już kariery w internetach nie zrobiło i gluten nadal pozostaje wrogiem numer jeden dla wielu.
...piszę o tym bo obserwacja wojenki antyszczepiennej i przypadku glutenowej pomyłki przypomina mi wszystko to co w polityce wyprawiają zwolennicy spiskowej teorii dziejów od skrajnego lewa do skrajnego prawa. Jak jest im łatwo wyjaśniać tajemnice wszechświata, własne porażki, a czasami najzwyklejszy życiowy pech. Internet dał niektórym nieuczciwym ludziom potężne narzędzie do manipulacji szarym tłumem, który z lubością na podstawie zafałszowanych dowodów lub przeinterpretowanych przesłanek zagryza się namiętnie protestując .
 
współpraca