Money.plTechnologie dla biznesu Grupy dyskusyjne pl.sci.psychologia Biblia i kościół

Biblia i kościół

Biblia i kościół

glob <r...@gmail.com> / 2015-10-09 18:39:01
https://m.youtube.com/watch?v=zpL6c-qHvCA


W bibli jest nakazane aby każdy kapłan posiadał rodzinę, bo jak tak się nie dzieje, to osobnicy tracą kontakt z rzeczywistością i jak widzimy każdy biskup musi to zrealizować, tak stawia sprawę biblia. Psychologia jest nauką młodą, ale ludzie nie byli kiedyś głupi, wiedzieli jakimi zboczeniami i wariactwem kończył się celibat, bo istniały sekty ascetów. Tym samym jest nakaz posiadania żony, aby uniknąć wynaturzeń. I o tym jest i nie tylko ten krótki filmik. A na jego retoryczne pytanie odpowiedź jest znana, bo religie nie zwalczają seksu, seks zwalczały sekty bo w sektach chodzi o władzę.
 

Re: Biblia i kościół

"Pszemol" <P...@PolBox.com> / 2015-10-10 01:34:35
"glob" wrote in message
news:bf6f9c90-1bc6-4b96-a356-2d8e924662aa@googlegroups.com...
> https://m.youtube.com/watch?v=zpL6c-qHvCA
>
>
> W bibli jest nakazane aby każdy kapłan posiadał rodzinę, bo jak tak się
> nie dzieje, to osobnicy tracą kontakt z rzeczywistością i jak widzimy
> każdy biskup musi to zrealizować, tak stawia sprawę biblia. Psychologia
> jest nauką młodą, ale ludzie nie byli kiedyś głupi, wiedzieli jakimi
> zboczeniami i wariactwem kończył się celibat, bo istniały sekty ascetów.
> Tym samym jest nakaz posiadania żony, aby uniknąć wynaturzeń. I o tym jest
> i nie tylko ten krótki filmik. A na jego retoryczne pytanie odpowiedź jest
> znana, bo religie nie zwalczają seksu, seks zwalczały sekty bo w sektach
> chodzi o władzę.

Czy możesz zacytować tą Biblię bez odsyłania do YouTube?
 

Re: Biblia i kościół

glob <r...@gmail.com> / 2015-10-10 02:44:45
Pszemol
"glob" wrote in message
news:bf6f9c90-1bc6-4b96-a356-2d8e924662aa@googlegroups.com...
- pokaż cytowany tekst -
Czy możesz zacytować tą Biblię bez odsyłania do YouTube?

Mogę, tylko po co jak on przeczytał to ....

Pierwszego listu do Tymoteusza 3:1,4 o

Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.

......
A tu masz Bartosia....

W Nowym Testamencie jest napisane, że biskup ma być mężem jednej żony, a więc człowiekiem dobrze się prowadzącym, a nie rozpustnikiem, że ma wychować dzieci. To są prawdziwe wyznaczniki psychologicznej oraz duchowej dojrzałości: życiowa weryfikacja, a nie świadectwo ukończenia seminarium, w którym często niedojrzały przełożony stwierdza dojrzałość kandydata. Świat duchownych tkwi w błędnym kole: niedojrzali emocjonalnie i osobowościowo księża dopuszczają do święceń niedojrzałych kleryków. Weźmy przykład biskupa Paetza, oskarżonego o nadużycia właśnie wobec kleryków, otoczonego w polskim świecie duchownym parasolem ochronnym. Widziałem wielu wychowawców kleryków, którzy byli ludźmi z poważnymi zaburzeniami emocjonalnymi i osobowościowymi. Jeśli natomiast ktoś wychował dzieci, ma jedną żonę, funkcjonuje normalnie w społeczeństwie dorosłych od kilkudziesięciu lat, potrafi utrzymać siebie i rodzinę - to możemy z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że jest w miarę poukładanym człowiekiem. I właśnie tacy ludzie powinni pełnić funkcje w Kościele. To jest najstarsza tradycja chrześcijańska. Przemawia za nią zdrowy rozsądek.

http://m.newsweek.pl/tadeusz-bartos--celibat-jest-nieludzki,55625,1,1.ht ml
 

Re: Biblia i kościół

glob <r...@gmail.com> / 2015-10-10 03:13:16
Pszemol
Teraz wiesz dlaczego biblia była na indeksie ksiąg zakazanych, a jak znaleziono u kogoś biblię to spalono wszystkich na stosie. ?Dlaczego kler potępił msze w językach narodowych i prasę drukarską? Bo dziwnym trafem kler non stop pluje na słowo Boże. A ich głównym zajęciem jest wciskanie się ludziom z mordami i buciorami w majty, z powodu zaburzeń psychicznych przez celibat, które non stop oglądamy w mediach? To powinno być nadawane o 2h w nocy z krawym symbolem, uwaga dewiant teraz wyrzuci swoje obsesje. A tu się ludzi prześladuje w ramach choroby facetów w sutannach. I tu ma być normalnie?
 
współpraca