Money.plTechnologie dla biznesu Grupy dyskusyjne pl.sci.psychologia Celibat, czyli iluzja aseksualnych aniołów

Celibat, czyli iluzja aseksualnych aniołów

Celibat, czyli iluzja aseksualnych aniołów

glob <r...@gmail.com> / 2015-10-11 22:39:46
"Wróciłem na plebanię z parafii, gdzie głosiłem rekolekcje. Pod plebanią radiowóz, skopane drzwi mieszkania jednego z księży. Po chwili dowiedziałem się, że jakiś czas temu rodzina pewnej dziewczyny przyjechała wymierzyć sprawiedliwość wikaremu. Ten zabarykadował się i wezwał policję. Krewcy krewni odjechali, ale obiecali powrócić w najbliższą niedzielę. Zadzwoniłem do księdza kanclerza w kurii. Ten ksiądz musi natychmiast opuścić tę parafię - powiedziałem. - A co ja mam z nim zrobić?- zapytał ksiądz kanclerz - to już czwarty przypadek w ostatnich tygodniach"

"Księdza w Legionowie aresztowano za uwiedzenie niepełnoletniej i zapłacenie jej za dokonanie aborcji. Księdza z Tylawy sądzono za molestowanie dzieci. W pewnej parafii kobiety nagabywane przez księdza zgłosiły sprawę do kurii. W odpowiedzi usłyszały, że ksiądz został już stosownie pouczony i żeby nie wracały do tej sprawy, bo to jest woda na młyn wrogów Kościoła".


"Celibat to dyscyplina, która narodziła się w czasach średniowiecza. Jego przeciwnicy podnoszą, że jest wbrew naturze, szkodliwy dla równowagi psychofizycznej i dojrzałości osobowości ludzkiej. I to też pokazują badania."

"Ujawnione przez Richarda Sipe'a badania przeprowadzone na zlecenie Episkopatu USA wskazują, że tylko połowa kleru w chwili przeprowadzenia badania zachowuje abstynencję seksualną. Badania zbiorcze (także innych autorów) ujawniają, że gdy rozpatruje się okres całego życia, to tylko 2 proc. księży osiąga trwałą i doskonałą czystość w takim sensie, jak ją pojmuje katolicka teologia moralna. 80 proc. księzy ma sporadyczne romanse lub bardziej trwałe związki w ciągu całego życia kapłańskiego, w tym do 40% przechodzi trwalsze lub epizodyczne kontakty homoseksualne, a 18 proc. mocuje się z celibatem, posiłkując się pornografią lub środkami odurzającymi. Co więcej, to właśnie na tą 20% grupę przypada miażdząca większość przypadków pedofilii."


http://www.polskatimes.pl/artykul/621807,celibat-czyli-iluzja-aseksu alnych-aniolow,id,t.html
 
zdumiony 2015-10-11 11:39
glob 2014-06-08 23:49
glob 2012-04-22 14:57
współpraca