Money.plTechnologie dla biznesu Grupy dyskusyjne pl.sci.psychologia Droga krzyżowa

Droga krzyżowa

Droga krzyżowa

glob <r...@gmail.com> / 2015-09-11 23:28:03
http://wkinie.tv/droga-krzyzowa--kreuzweg-(2014)-[napisy-pl],39199f.html

https://m .youtube.com/watch?v=odsSswfv1RA

Na przekór trendom, które biorą pod lupę fanatyzm w islamie, Dietrich Brüggemann przygląda się równie radykalnemu odłamowi chrześcijaństwa.

"Droga krzyżowa" w reżyserii Dietricha Bruggemanna. Film nagrodzony został nagrodą Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, oraz Nagroda Jury Ekumenicznego na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Bohaterką filmu jest czternastoletnia Maria, którą w duchu fanatyzmu i zachowań autodestrukcyjnych ukształtował kościół katolicki, katolicka wielodzietna rodzina, i bezduszna, pozbawiona krzty inteligencji emocjonalnej matka - katolicka fanatyczka i despotka.

Katolicki fanatyzm religijny i normy moralne, w które bezkrytycznie wierzy młoda bohaterka filmu, odbierają jej szanse na indywidualny rozwój i duchowe poszukiwania.

Pod wpływem katolicyzmu Maria postanawia zagłodzić się na śmierć by Bóg uzdrowił jej brata, jednak fanatyczni katoliccy księża indoktrynują Marie by była żołnierzem Chrystusa a nie męczennicą, logicznie więc zamiast się zabijać powinna np. wymordować swoich bezbożnych kolegów ze szkoły podpalając sale gimnastyczną w czasie balu maturalnego.
 

Droga krzyżowa

glob <r...@gmail.com> / 2015-09-12 00:35:26
Jak ktoś obejrzał film o fanatyźmie katolickim, to dlaczego brat bohaterki się nie odzywa?
To jest niesamowite, wstrzykują mechanizm autodestrucji, masochizm- sadyzm dziewczynie. Wedug psychologii mechanizm ten to zniszczenie normalnego rozwoju człowieka, kiedy nie może się realizować, a ma być posłuszny temu co mu się narzuca, następuje autodestrukcjs. Dziewczyna chce się zagłodzić dla brata, poświęcić aby bóg go ocali i to jest tu niesamowite.
Bo brat zamknął się w sobie przez despotyczną matkę katoliczkę, której rygor spowodował wycofanie i brak odzywania się.
To jest fajnie pokazane, bo katolicyzm skrzywdził malca przez surowość i brak ciepłych relacji, a siostra chce się zabić bo katolicyzm jej wmówił, że jak zniszczy siebie to on wyzdrowieje. Dobre też są dialogi naprzykład. ... Muzyka rockowa to rytmy szatana :)
 
współpraca