Money.plTechnologie dla biznesu Grupy dyskusyjne pl.sci.psychologia Europejska inicjatywa antyaborcyjna

Europejska inicjatywa antyaborcyjna

Europejska inicjatywa antyaborcyjna

m...@gmail.com / 2013-10-31 12:08:48

Ponad 200 tys. Polaków poparło europejską inicjatywę antyaborcyjną


PAP

31.10.2013

Ponad 1,6 mln obywateli Unii Europejskiej podpisało się pod inicjatywą "Jeden z Nas" zmierzającą do tego, by z unijnego budżetu nie finansowano instytucji promujących aborcję, a także samych zabiegów - pisze "Rzeczpospolita".

Najwięcej podpisów pod inicjatywą zebrano we Włoszech (ponad 570 tys.), w Polsce (220 tys.) i Niemczech (152 tys.).
Aby sprawą zajął się Parlament Europejski potrzeba przynajmniej miliona podpisów obywateli UE pochodzących z minimum siedmiu krajów. - Zbiórka kończy się 1 listopada i szacujemy, że ostatecznie będzie ok. 1,8 mln podpisów - mówi Michał Baran, członek Polskiego Komitetu Narodowego Inicjatywy "Jeden z Nas".
Podpisy trafią następnie do Komisji Europejskiej i prawdopodobnie wiosną 2014 roku odbędzie się przed nią wysłuchanie publiczne.
- Nasi eksperci będą przekonywali, by sprawa trafiła pod obrady Parlamentu Europejskiego, bo to tam zapadają strategiczne decyzje dotyczące unijnego prawa - tłumaczy Baran. Liczy też, że głos tak wielu obywateli Wspólnoty nie będzie zlekceważony.
Inicjatorzy akcji "Jeden z Nas" z całej Europy spotkają się w listopadzie w Krakowie. Chcą m.in. ustalić strategię na wysłuchanie publiczne. Niewykluczone też, że powołają ogólnoeuropejską organizację pro-life.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/968280,Ponad-200-tys-Polakow-popa rlo-europejska-antyaborcyjna-inicjatywe
 
Czytaj także na forum

Europejska inicjatywa antyaborcyjna

Adrenalinka <7...@momail.pl> / 2013-10-31 14:06:59
Przegrali w parlamencie europejskim, bo ustawa łamie prawa człowieka. Poza tym aborcja w polsce jest powszechna, tylko w podziemiu.
 

Europejska inicjatywa antyaborcyjna

Adrenalinka <7...@momail.pl> / 2013-10-31 14:22:18
Dla katoprawicy jest niepojęte, że prawa człowieka są ważniejsze od praw zygot, embrionów i płodów.

Głównym punktem zapalnym jest oczywiście prawo do aborcji. Antyaborcyjne oszołomstwo traktuje kobietę, jak inkubator. Tzw. obrońcy życia przymykają oczy na nielegalne aborcję, których jest na świecie kilkadziesiąt milionów rocznie, i walczą jedynie z legalnymi, bo tylko te ich bolą. To rodzaj paranoi. W skrajnej postaci, w USA doprowadziła ona do zabijania ginekologów dokonujących przerywania ciąży, gdyż tzw. prolifowcy potencjalne życie uważają za cenniejsze od rzeczywistego.


Z punktu widzenia trudnej sytuacji Polek, będącej następstwem obowiązywania restrykcyjnego, antyaborcyjnego prawa (ustawa z 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży), najważniejsze aspekty poruszone w raporcie Estreli to:
1. Uznanie, że kobiety mają prawo do swobodnego i odpowiedzialnego decydowania o tym, czy chcą mieć dzieci, a jeśli tak, to ile, kiedy i w jakich odstępach czasu. Prawo takie jest niezbędne dla ich rozwoju osobistego, społecznego i gospodarczego. Konsekwencją tego stanowiska jest uznanie dostępu do legalnej, bezpiecznej aborcji za prawo kobiet, a brak takiego dostępu za naruszenie praw człowieka. Z prowadzonych badań wynika, że legalność aborcji nie wpływa na zwiększenie liczby wykonywanych zabiegów, natomiast przyczynia się do zwiększenia ich bezpieczeństwa. Dlatego zaleca się państwom członkowskim, by aborcja była legalna, bezpieczna i dostępna dla wszystkich. Równocześnie podkreśla się, że aborcja nie może być traktowana ani promowana, jako metoda planowania rodziny.
2. Podkreślenie, że państwa członkowskie powinny regulować i monitorować korzystanie przez lekarzy z klauzuli sumienia, gdyż jej nadużywanie ogranicza prawa kobiet w sferze seksualnej i reprodukcyjnej.
3. Wezwanie, aby wszystkie państwa członkowskie zapewniły wczesną, obowiązkową edukację seksualną, dostosowaną do wieku i percepcji dzieci. Tylko w ten sposób można ograniczyć w grupie nastolatków liczbę porodów, aborcji i chorób przenoszonych drogą płciową. Dane statystyczne potwierdzają, że najwyższy odsetek ciąż i aborcji wśród nastolatek występuje w państwach członkowskich Europy Wschodniej, gdzie edukacja seksualna i antykoncepcja pozostawiają wiele do życzenia.

Postulaty raportu nie są obowiązujące, ale wskazują społecznie pożądany kierunek kształtowania mentalności i prawa. Z jego przyjęciem trzeba niestety poczekać. Już raz przeszedł w komisji, przejdzie też ponownie. Triumf ciemnoty nad rozsądkiem jest połowiczny i tylko chwilowy.
 

Re: Europejska inicjatywa antyaborcyjna

Ikselka <i...@gazeta.pl> / 2013-10-31 21:54:22
Dnia Thu, 31 Oct 2013 06:06:59 -0700 (PDT), Adrenalinka napisał(a):

> Przegrali w parlamencie europejskim, bo ustawa łamie prawa człowieka.

Którego?
:->
--
XL
W polskiej historii istnieją dwie tradycje, które mają taki sam wpływ na
nasze dzieje: pierwsza, niechlubna, to tradycja zaprzaństwa i zdrady, oraz
druga, chlubna ? honoru i walki.
 

Re: Europejska inicjatywa antyaborcyjna

Adrenalinka <7...@momail.pl> / 2013-10-31 22:42:05
Ikselka
Wszystkich bo system totalitarny narzucający innym swoje brednie, odmiera godność człowiekowi, czyli wybór. Niewolnicza mentalność nie rozumie, więc się nie trudź.
 
wstecz
1 2
współpraca