Money.plTechnologie dla biznesu Grupy dyskusyjne pl.sci.psychologia Won naukowatym szamanom!

Won naukowatym szamanom!

Won naukowatym szamanom!

AW <d...@gmail.com> / 2014-05-15 06:11:36
Niemal we wszystkich dziedzinach mamy specjalistów i ekspertów. Przysługuje im dostęp do wiedzy rozwijanej poprzez pokolenia. Dzięki doświadczeniom, naukowym eksperymentom oraz najnowszym technologiom, ich obecna ekspertyza jest wielce zaawansowana. Jako przeciętny człowiek musisz uznać ich za autorytety odnośnie pewnych dziedzin.

Jednakże, owi specjaliści znają jedynie pewne korelacje przejawiające się w ramach lokalnej skali rzeczywistości - i tworzą swoje praktyczne rozwiązania wyłącznie na podstawie owych korelacji. Na przykład, znając właściwości wody można odpowiednio tworzyć okręty, zaś wiedząc co charakteryzuje powietrze, można produkować skutecznie latające samoloty, itp.

Owszem, specjaliści oraz naukowi eksperci posiadają bardziej dogłębną wiedzę niż przeciętny człowiek, ale ich wiedza również dobiega końca. Choć znają niektóre tutejsze korelacje, nie wiedzą co warunkuje je bardziej zasadniczo ani dlaczego one istnieją. A więc, co do ostatecznych podwalin naszego świata, wiedzą zupełnie tak samo wiele/niewiele jak i wszyscy inni.

Odnośnie podstaw istniejących poza wymiarem ludzkiej percepcji stać ich jedynie na arbitralne domysły, równorzędne z twoimi czy czyimikolwiek. Nadrzędne, nieskończone misterium czyni nas wszystkich równymi w ostatecznym sensie.

Dlatego nie pozwalaj aby 'naukowaci eksperci' sugerowali ci czym jest rzeczywistość, czym jesteś ty sam i co masz uznawać a czego nie. Ani pastuch, ani szewc, ani dentysta, fizyk, psycholog czy astronom nie mają najmniejszych podstaw aby dyktować ci ostateczne prawdy.


AW


**************************
...mind over matter
content over form
gist over glitter
exception over norm...
**************************
http://cmncore.org/pol/Lista1.htm


.


 
Czytaj także na forum

Re: Won naukowatym szamanom!

Ikselka <i...@gazeta.pl> / 2014-05-15 11:32:42
Dnia Wed, 14 May 2014 21:11:36 -0700 (PDT), AW napisał(a):

> Dlatego nie pozwalaj aby 'naukowaci eksperci' sugerowali ci czym jest rzeczywistość, czym jesteś ty sam i co masz uznawać a czego nie. Ani pastuch, ani szewc, ani dentysta, fizyk, psycholog czy astronom nie mają najmniejszych podstaw aby dyktować ci ostateczne prawdy.

Truizm :-)
--
XL "Nie należy mylić prawdy z opinią większości." Jean Cocteau
 

Re: Won naukowatym szamanom!

k...@gazeta.pl / 2014-05-16 23:24:34
W dniu czwartek, 15 maja 2014 06:11:36 UTC+2 użytkownik AW napisał:
> Niemal we wszystkich dziedzinach mamy specjalistów i ekspertów. Przysługuje im dostęp do wiedzy rozwijanej poprzez pokolenia. Dzięki doświadczeniom, naukowym eksperymentom oraz najnowszym technologiom, ich obecna ekspertyza jest wielce zaawansowana. Jako przeciętny człowiek musisz uznać ich za autorytety odnośnie pewnych dziedzin.
>
>
>
> Jednakże, owi specjaliści znają jedynie pewne korelacje przejawiające się w ramach lokalnej skali rzeczywistości - i tworzą swoje praktyczne rozwiązania wyłącznie na podstawie owych korelacji. Na przykład, znając właściwości wody można odpowiednio tworzyć okręty, zaś wiedząc co charakteryzuje powietrze, można produkować skutecznie latające samoloty, itp.
>
>
>
> Owszem, specjaliści oraz naukowi eksperci posiadają bardziej dogłębną wiedzę niż przeciętny człowiek, ale ich wiedza również dobiega końca. Choć znają niektóre tutejsze korelacje, nie wiedzą co warunkuje je bardziej zasadniczo ani dlaczego one istnieją. A więc, co do ostatecznych podwalin naszego świata, wiedzą zupełnie tak samo wiele/niewiele jak i wszyscy inni.
>
>
>
> Odnośnie podstaw istniejących poza wymiarem ludzkiej percepcji stać ich jedynie na arbitralne domysły, równorzędne z twoimi czy czyimikolwiek. Nadrzędne, nieskończone misterium czyni nas wszystkich równymi w ostatecznym sensie.
>
>
>
> Dlatego nie pozwalaj aby 'naukowaci eksperci' sugerowali ci czym jest rzeczywistość, czym jesteś ty sam i co masz uznawać a czego nie. Ani pastuch, ani szewc, ani dentysta, fizyk, psycholog czy astronom nie mają najmniejszych podstaw aby dyktować ci ostateczne prawdy.
>
>
>
>
>
> AW
>
>
>
>
>
> **************************
>
> ...mind over matter
>
> content over form
>
> gist over glitter
>
> exception over norm...
>
> **************************
>
> http://cmncore.org/pol/Lista1.htm
>
>
>
>
>
> .

no dobra, to czym jest rzeczywistosc? czy jak moje zmysly nie percepuja twojej osoby to znaczy ze ciebie nie ma? a moze jestes wylacznie po to zebym zdawal sobie sprawe z tego ze poza moim jest jeszcze inny byt? a skoro hipotetycznie juz jestes bo np. widze ci i slysze, to czy jak przestane cie widziec i slyszec to nadal bedziesz istniec mimo iz moje zmysly ciebie nia dostrzegaja?
 

Re: Won naukowatym szamanom!

"AW" <o...@hotmail.com> / 2014-05-17 07:22:19

"Ikselka" wrote in message
news:nip8xd7169xm$.1948gubpel9nz.dlg@40tude.net...
> Dnia Wed, 14 May 2014 21:11:36 -0700 (PDT), AW napisal(a):
>
>> Dlatego nie pozwalaj aby 'naukowaci eksperci' sugerowali ci czym jest
>> rzeczywistosc, czym jestes ty sam i co masz uznawac a czego nie. Ani
>> pastuch, ani szewc, ani dentysta, fizyk, psycholog czy astronom nie maja
>> najmniejszych podstaw aby dyktowac ci ostateczne prawdy.
>
> Truizm :-)
> --
> XL "Nie nalezy mylic prawdy z opinia wiekszosci." Jean CocteauMoze dla Ciebie, ale dla dzisiejszych mas jest wrecz odwrotnie. Wpajane im
dla niepoznaki z róznych zródel wyrafinowane insynuacje przekonuja ich, ze
naukowcy to wszechwiedzace autorytety, którym nalezy sie klaniac w pas.


AW

.--- news://freenews.netfront.net/ - complaints: news@netfront.net ---
 

Re: Won naukowatym szamanom!

Miriam <5...@momail.pl> / 2014-05-17 09:06:29
AW
To twoje pisanie już nie bardzo pasuje do rzeczywistości, nauki na zachodzie od dawna weszły w postmodernizm, dogmatyzm naukowy świata obiektywnego został odrzucony. Masz przykład jak do polski nie może wejść postmodernistyczny Gender, który właśnie takie rzeczy, które uważamy za stały obraz rzeczywistości demaskuje. I u nas w państwie nienaukowym, nie ma wojny modernizmu z postmodernizmem, bo tu nie ma silnego modernizmu,. Za to jest religia , która swoje mity traktuje jako obiektywnie słuszne, raz na zawsze określone prawdy, które chce wszystkim narzucić, krzywdząc w ten sposób społeczeństwo, tym samym rzeczywistość i przekonanie znajdą się w zupełnie innym miejscu i mamy rodzaj schizofrenii, jako konsekwencje każdego systemu totalitarnego.
 
wstecz
1 2
współpraca