Money.plTechnologie dla biznesuHi-TechAparaty kompaktowePhotosmart R817 (ze stacją dokującą)

HP Photosmart R817 (ze stacją dokującą)

Producent:HP (więcej o marce HP)
Efektywna liczba pikseli:5.1 miliona
Matryca:1/2.5 cala, CCD
Max. rozdzielczość:2592 x 1935
Wyświetlacz LCD:2 cale, kolorowy, TFT
Zoom optyczny:5x (ekwiwalent 36-180mm)
Zoom cyfrowy:8x
Jasność optyki:2.8-4.7
Migawka:15-1/2 000 sek.
System fotometryczny:wielopolowy, centralnie-ważony, punktowy
Nastawy ekspozycji:auto, programy tematyczne, priorytet przesłony, priorytet migawki, manual
Balans bieli:auto, światło dzienne, cień, żarowe, fluoryscencyjne, ustawienia ręczne
Korekcja ekspozycji:+/-3EV (co 1/3EV),
Autofocus:TAK
Ostrość ręczna:NIE
Format zapisu danych:JPEG (Exif 2.2), MPEG1 (film)
Film:TAK, 640x480 30kl./sek.,320x240 30kl./sek. do pojemności karty
Dźwięk:TAK, do filmu, jako notatki dźwiękowe do zdjęcia do 60sek.
Zdjęcia seryjne:TAK
Pamięć:SD i MMC, wbudowana 32MB
Czułość:auto, 50, 100, 200, 400 ISO
Lampa błyskowa wbudowana:TAK, auto oraz auto z redukcją efektu czerwonych oczu, błysk wymuszony, tryb nocny, efektywny zasięg do2.7m
Złącze lampy błyskowej:NIE
Złącza:USB 2.0, zasilające, stacji dokującej
Stabilizacja obrazu:NIE
Polskie menu:NIE
Wizjer optyczny:NIE
Samowyzwalacz:TAK, z opóźnieniem 10sek.
Makro:TAK, super macro od 3- 20 cm
Efekty cyfrowe:TAK, zdjęcia czarno-białe, sepia
Konwertery:NIE
Zdalne sterowanie:NIE
Zasilanie:akumulator dedykowany litowo-jonowy, zasilacz sieciowy
Wymiary:9.1 x 5.7 x 2.9 cm
Waga:160g
Pozostałe dane:Wstawianie daty i godziny
W zestawie:aparat
2 akumulatory
zasilacz sieciowy
kabel USB
kabel A/V
pilot
wkładka stacji dokowania
pasek na rękę
oprogramowanie
instrukcja obsługi PL
gwarancja PL
Cena:1369 PLN
Ocena 5

ocena 5

Jeden z bardziej zaawansowanych kompaktów Hawlett-Packard. Pomimo niewielkich rozmiarów w aparacie zastosowano wiele innowacyjnych rozwizauatwiajcych i umilajcych fotografowanie amatorom, do których gównie skierowana jest oferta tej firmy. Niewielka waga i objokonstrukcji sprawiaj, e HP Photosmart R817 moemy praktycznie zawsze nosiprzy sobie, tak aby komfortowo robizdjia w kadej chwili kiedy mamy na to ochot Aparat nadaje siidealnie na wyjazdy wakacyjne i jest stosunkowo niedrogi, dlatego z pewnoci warto zwrócina niego uwagprzegldajc oferty producentów sprzu fotograficznego.

5-milionowa matryca CCD o przektnej 1/ 2.5 cala pozwala na zapisanie zdjia w wysokiej rozdzielczoci 2690x1994 pikseli i jego wydrukowanie w formacie A4, a nawet wiszych. Najwiszym plusem nowego aparatu jest jego obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie ogniskowej 36-180 mm (dla formatu maego obrazka). Obiektyw wykonany zosta przez znanego producenta aparatów fotograficznych Pentax, co gwarantuje wysok jakorejestrowanego obrazu. Zdjia wykonane przez HP 817 s dzii temu ostre i kontrastowe.

Kompaktem zrobimy te zdjie panoramiczne. Program HP In- Camera Panorama wskazuje miejsce, gdzie najlepiej zaczwykonaobie fotografie, które póniej zostan zapisane jako pojedynczy kadr. Na ekranie LCD naszego aparatu zobaczymy panoramiczny widok poczonych obrazów.

Kompakt posiada wbudowan funkcjusuwania efektu "czerwonych oczu". Bardzo ciekawie prezentuje sitechnologia Adaptive Lighting (cyfrowa lampa byskowa), która równoway poziom wiata na zdjiu rozjaniajc zbyt ciemne partie obrazu i przyciemniajc miejsca przewietlone. W ten sposób otrzymujemy czytelne fotografie o delikatnym kontracie. Moemy te okreliintensywnodziaania "cyfrowego flesza" mizy opcj LOW (poziom niski) i HIGH (poziom wysoki). Jeeli uytkownik chce zachowawysoki kontrast na zdjiu, tak aby niektóre miejsca kadru pozostay np. ciemne, wystarczy wyczyfunkcjAdaptive Lighting.

Specjalny program HP Image Advice podpowie uytkownikowi jak sfotografowadan scenaby nasza fotografia wygldaa jak najlepiej. W aparacie mamy do wyboru 4 poziomy czuoci, które moemy wybrarznie: 50, 100, 200 i 400 ISO. Dzii temu otrzymamy dobre efekty zarówno w sabym, jak i intensywnym wietle.

Bardzo dobry tryb filmowy umoliwia nagrywanie klipów z dwiiem w rozdzielczoci 640x480 pikseli z prkoci 30kl./sek. bez adnych ogranicze(jedynym ograniczeniem jest pojemnokarty pamii).

Dzii trybowi zdj seryjnych moemy te wykonywafotografie z prkoci 2 kl/ sek. Aparat wyposaony jest w szybki port USB do przegrywania naszych zdj i filmów na komputer. Nasze fotografie zobaczymy ta na ekranie telewizora dzii umieszczonemu w kompakcie wyjciu Video.

 

Najwaniejsze cechy aparatu:

  • Metalowa obudowa.
  • 5-milionowa matryca CCD, która pozwala na wykonanie zdj w maksymalnej rozdzielczoci 2592x1935 pikseli i bardzo dobrej jakoci odbitek w formacie 20x30 cm, a nawet wiszych.
  • 5-krotny zoom optyczny - przyblia obraz co uatwia kadrowanie.
  • 2-calowy wywietlacz LCD odchylany i obracany na boki - szybki podgld zdj zaraz po ich wykonaniu. Wywietlanie obrazu w czasie fotografowania pomaga w prawidowym skomponowaniu ujia.
  • Nagrywanie filmu w wysokiej rozdzielczoci 640x480 pikseli z prkoci 30 kl/sek.- dobra jakoobrazu i pynne odtwarzanie.
  • W trybie makro fotografowamona z odlegoci 3cm - powiszenie maych przedmiotów, rolin lub zwierzt.
  • Funkcja Adaptive Lighting - rozjanianie ciemnego obrazu.
  • Programowa redukcja efektu "czerwonych oczu".

 Zapraszamy do zapoznania siz zawartoci zakadki "Zalecane akcesoria". Znajduje sitam wiele przydatnych, specjalnie przez nas wybranych akcesoriów, polecanych do wspópracy z tym produktem. Zakup zalecanych akcesoriów to gwarancja penej ich kompatybilnoci. 

Dane dostarcza e-cyfrowe.pl

Prezentowane dane, w szczególności parametry techniczne i ceny produktów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej. Dane pochodzą wyłącznie od partnerów Money.pl będących wyspecjalizowanymi sklepami, Money.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich rzetelność i prawidłowość.
OCEŃ URZĄDZENIE Photosmart R817 (ze stacją dokującą)
Oceń urządzenie:
marek / 2007-05-28 18:47:11 / ocena: 5
Jest ok nie narzekam
Danersa / 2006-10-06 14:27:36 / ocena: 5
mam polecam bardzo!!! jest mały (!) bardzo poręczny, co dla mnie jest bardzo ważne, bo zawsze mam "pełną" torebkę lub jestem bez więc nie ma gdzie włożyć ;-) Zdjęcia robi również dobre...Jakby jakieś pytania to prosze...

Sprawdź jakie kupić prezenty - GRY

współpraca