Money.plTechnologie dla biznesuHi-TechAparaty kompaktoweDigimax A503

Samsung Digimax A503

Producent:Samsung (więcej o marce Samsung)
Efektywna liczba pikseli:5 milionów
Matryca:1/2.5 cala, CCD
Max. rozdzielczość:2560 x 1920 pikseli pikseli
Wyświetlacz LCD:2 cale, kolorowy TFT
Zoom optyczny:NIE, stała ogniskowa 36 mm (dla formatu małego obrazka)
Zoom cyfrowy:5x
Jasność optyki:3.2
Migawka:2- 1/1000 sek.(16 - 1/1000 s w trybie Zdjęć Nocnych)
System fotometryczny:matrycowy, punktowy
Nastawy ekspozycji:auto
Balans bieli:auto, 5 predefiniowanych ustawień m.in dzień, chmury, fluorescencyjne, ręczne ustawienia
Korekcja ekspozycji:+/-2EV (co 1/3 EV)
Autofocus:TAK
Ostrość ręczna:NIE
Format zapisu danych:JPEG (EXIF 2.2)
Film:640 x 480 pikseli, 320x240 pikseli 24kl./sek. lub 15kl./sek. Funkcje: Edycja: Pauza w czasie nagrania, Przechwytywanie zdjęcia
Dźwięk:TAK, do filmu, Dyktafon (w zależności od pojemności karty i stanu baterii), dodatkowo 10 sek. notatka do zdjęcia
Zdjęcia seryjne:brak danych
Pamięć:SD i MMC (pamięć wbudowana 24MB)
Czułość:auto, 100, 200, 400 ISO
Lampa błyskowa wbudowana:TAK, włączona , wyłączona, redukcja efektu czerwonych oczu, synch. z długimi czasami migawki
Złącze lampy błyskowej:NIE
Złącza:USB 1.1
Stabilizacja obrazu:NIE
Polskie menu:NIE
Wizjer optyczny:TAK, sprzężony z zoomem
Samowyzwalacz:TAK, z opóźnieniem 2 lub 10sek.
Makro:TAK, od 20 cm
Efekty cyfrowe:TAK, Normalne, Cz-B, Sepia, Czerwony, Zielony, Niebieski, Negatyw, Filtracja RGB
Konwertery:NIE
Zdalne sterowanie:NIE
Zasilanie:akumulatorki AA (paluszki) - 2 szt
Wymiary:96.4 x 53 x 28.4 mm
Waga:98g (bez baterii i karty pamięci)
Data prezentacji:czerwiec 2006
Pozostałe dane:Pict Bridge, polskie menu, nadruk: Data, Data i godzina, Wył. (do wyboru)
W zestawie:aparat
2 baterie AA
kabel USB
pasek na rękę
oprogramowanie
instrukcja obsługi PL
gwarancja PL
Cena:449 PLN
Ocena 2

ocena 2

Idealny aparat na wycieczki i wakacyjne wyjazdy. Jest to cyfrowy kompakt stworzony z myl o pocztkujcych fotoamatorach. Z tego powodu nie oferuje bardzo zaawansowanych funkcji, posiada natomiast intuicyjnie rozmieszczone przyciski i proste w obsudze menu. Aby jeszcze bardziej uprociobsugaparatu producent stworzy polski interfejs. Wszystkie informacje na wywietlaczu LCD prezentowane s w j. polskim.

Kompakt wyposaono w 5 milionow matryci 2 calowy ekran LCD o rozdzielczoci 115.000 punktów zapewnia bardzo dobrej jakoci wyrany obraz. Rozszerzony kt widzenia poprawia komfort w rónych sytuacjach fotograficznych. Ergonomiczny uchwyt umoliwia trzymanie kompaktu jedn r, a staoogniskowy obiektyw SHD (ekwiwalent 36mm),  pozwala na szerokoktne ujia. Aparat wyposaony jest w specjalny przycisk "M" przeznaczony do wygodnego przeczania trybów pracy. Kolejn zalet jest bogata lista programów tematycznych takich jak:: noc, scen portret, dziecko, krajobraz, zblienie, zachód soa, wit, zdjia pod wiato, fajerwerki oraz scenplaa / nieg. Dodatkowo oferowane s take efekty specjalne, które atwo wybrakorzystajc ze specjalnego przycisku "E".

Na szczególn uwagzasuguje bardzo ciekawy i rozbudowany tryb filmowy Digimaxa A503. Sekwencje wideo s skompresowane w formacie  MJPEG, zapewniajc tym samym dobr jakoobrazu. Maksymalna rozdzielczonagrania wynosi 640x480 pikseli co przy prkoci 24 kl/sek. daje bardzo dobre rezultaty. Jeli zastosuje sikart512MB dugoklipu osignie nawet 42 minuty (przy mniejszej rozdzielczoci 320x240 pikseli). Bardzo przydatna jest funkcja pauzy, która pozwala na wstrzymywanie i wznawianie nagrania. Urzytkownik ma take moliwoedytowania filmów bezporednio w aparacie bez koniecznoci przegrywania wszystkiego do komputera. Digimax A503 umoliwia równie uchwycenie klatki i zapamianie jej jako osobnego zdjia !

W trybie makro mona fotografowaz odlegoci 20 cm. Umoliwia to fotografowanie obiektów o maych rozmiarach. Pomimo prostej konstrukcji Samsunga A503 dostny jest nawet zaawansowany auto bracketing ekspozycji- funkcja umoliwiajca uzyskanie optymalnych efektów w rónych warunkach owietleniowych (seria 3 zdj ze sta róznic w ekspozycji). 

Kompatybilnoz systemem PictBridge zapewnia bezporednie poczenie aparatu z drukark i wydruk bez porednictwa komputera. Digimax A503 oferuje predefiniowane ustawienia balansu bieli (dla wiata dziennego, chmur, jarzeniowego, arowego oraz pomiarowy) odpowiadajce za wiern reprodukcjbarwn w owietleniu zastanym. Dodatkowo zaczona funkcja RGB umoliwia pomocnicz regulacjtonacji zdjia wedle wasnego uznania. Aparat pozwala take na pokaz slajdów i nagrywanie filmów. Zasilanie aparatu stanowi 2 akumulatory AA. Aparat posiada polskie menu.

Najwaniejsze cechy aparatu:

  • 5-milionowa matryca CCD, która pozwala na wykonanie zdj w maksymalnej rozdzielczoci 2560 x 1920 pikseli i bardzo dobrej jakoci odbitek w formacie 20x30 cm.
  • Staa ogniskowa 36 mm (dla formatu maego obrazka).
  • 2.0-calowy wywietlacz LCD  - szybki podgld zdj zaraz po ich wykonaniu. Wywietlanie obrazu w czasie fotografowania pomaga w prawidowym skomponowaniu ujia.
  • Nagrywanie filmu, Funkcja pauzy w trakcie nagrywania filmu i zdjia z klatki filmu
  • W trybie makro fotografowamona z odlegoci 20 cm- powiszenie maych przedmiotów, rolin lub zwierzt.
  • Zgodnoze standardem PictBridge - bezporednie poczenie drukarki z aparatem z pominiiem komputera.
  • Zasilanie akumulatorami lub bateriami typu AA popularnie nazywanych "paluszkami". Baterie alkaliczne AA s dostne w prawie kadym sklepie lub kiosku.
  • Aparat posiada polskie menu.

Zapraszamy do zapoznania siz zawartoci zakadki "Zalecane akcesoria". Znajduje sitam wiele przydatnych, specjalnie przez nas wybranych akcesoriów, polecanych do wspópracy z tym produktem. Zakup zalecanych akcesoriów to gwarancja penej ich kompatybilnoci. 

Dane dostarcza e-cyfrowe.pl

Prezentowane dane, w szczególności parametry techniczne i ceny produktów mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej. Dane pochodzą wyłącznie od partnerów Money.pl będących wyspecjalizowanymi sklepami, Money.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich rzetelność i prawidłowość.
OCEŃ URZĄDZENIE Digimax A503
Oceń urządzenie:
Seba / 2013-01-23 19:42:20 / ocena: 5
Natalia, bo trzeba sobie zmienic z przodu przy obiektywie z "górki" na "kwiatuszek". Najpierw trzeba sie nauczyc, a potem mozna krytykowac
Natalia / 2011-01-19 17:30:25 / ocena: 1
nie kupujcie tego aparatu !! ja go wygrałam w konkursie, ale to jest istny szajs, nie można przybliżać tylko z daleka robić zdjęcia bo się rozmazują, nigdy bym go nie kupiła
Magda / 2008-05-02 14:55:12 / ocena: 1
Nie kupujcie tego szajsu. Zdjęcia no powiedzmy okej ale ogólnie jeśli interesuje was fotografia lepiej zainwestowac w jakiegoś Nikona lub Canona też kompakta. Makro od 20 cm jest do bani. Zdjęcia w nocy robi około minuty. Tak że są całe rozmazana, bo nie wierzę że ktoś bez statywu da rade nie ruszac ręką. Narazie się jeszcze znim męczę ale jużniedługo doczekam się nowego. Oby jaknajszyciej !!
/ 2006-10-24 22:37:02 / ocena: 1
bo tak uważam
Paweł / 2006-07-23 11:07:04 / ocena: 5
Jak na tą cenę jest świetny, pokążcie mi inny produkt w tym przedziale cenowym z takimi funkcjami

Sprawdź jakie kupić prezenty - GRY

współpraca