10 najciekawszych biznesowych aplikacji

10 najciekawszych biznesowych aplikacji

Fot. Jim Trottier/flickr.com/cc

Zastanawiasz się, jakie aplikacje mogą się przydać w prowadzeniu biznesu i usprawnić działanie firmy? Z pomocą rusza lista 10 najciekawszych aplikacji biznesowych.

Skaner i drukarka w komórce, możliwość pracy grupowej na odległość, śledzenie wydatków na ekranie smartfonu - to tylko niektóre funkcje przedstawianych aplikacji. Coraz więcej procesów biznesowych przenosi się do telefonów nowej generacji.

- Możliwość uzyskania przewagi nad konkurencją i zwiększenia produktywności personelu, mającego dostęp do odpowiednich danych nawet poza siedzibą firmy, będzie w przyszłości najważniejszym czynnikiem pozwalającym osiągnąć sukces, a także głównym obszarem zainteresowania twórców rozwiązań mobilnych - stwierdza dyrektor programowy IDC Jason Andersson w komentarzu dla IFS - globalnego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Oto lista najciekawszych firmowych aplikacji mobilnych, stworzona w oparciu o o oceny portalu Mobilewalla.

1. MoneyZoom

Najpopularniejsza aplikacja do zarządzania budżetem w Polsce. Użytkownik ustawia limit wydatków i może na bieżąco kontrolować swoje przychody i koszty. MoneyZoom pozwala tworzyć statystyki, monitorować rachunki, a także planować przyszłe wydatki. Program przypomina też o comiesięcznych płatnościach i zobowiązaniach. Bezpłatna aplikacja działa w systemie IOS.

2. TurboScan

Aplikacja ta zmienia iPhona w skaner. TurboScan pozwala na skanowanie dokumentów, paragonów i notatek oraz na zachowywanie ich w formatach JPG i PDF. Wystarczy odpalić aplikację, przyłożyć telefon do kartki, a program sam - wykorzystując zaawansowany algorytm - automatycznie wykrywa krawędzie dokumentu, koryguje zgniecenia, eliminuje cienie i ustawia kontrast. Skanowanie jednej strony zajmuje mu do 4 sekund. Aplikacja działa w systemie IOS. Jej cena to 1,79 euro.

3. Catch Notes

Ta bezpłatna aplikacja służy do szybkiego zapisywania i przechowywania notatek w formie zdjęć, nagrania głosowego lub tekstu. Wszystkie zapisane wiadomości są katalogowane i synchronizowane z kontem użytkownika, który może się nimi później podzielić ze współpracownikami lub znajomymi. Aplikacja jest dostępna w systemie Android.

 

Sposób działania Catch Notes:

4. Flight + Track Live Flights

Aplikacja ta stworzona została dla managerów, którzy często podróżują. Flight + Track Live Flights od Apple umożliwia śledzenie połączeń lotniczych w czasie rzeczywistym. Dzięki programowi można na przykład sprawdzić loty, opóźnienia, dokładne godziny wylotów i przylotów, a nawet numer bramki czy terminala. Dodatkowe funkcje to informacje pogodowe, mapy połączeń lotniczych oraz przypomnienia o planowanych lotach. Za aplikację trzeba zapłacić 3,59 euro.

5. Cloud Print

Narzędzie biurowe, które pozwala użytkownikowi smartfona wysyłać polecenia do firmowej drukarki. Warunkiem poprawnego działania aplikacji jest odpowiednio skonfigurowany komputer, podłączony do firmowej sieci, który pośredniczy w wymianie danych na drodze smartfon-drukarka lub posiadanie drukarki przygotowanej do pracy w chmurze – np. Epson, Kodak lub HP E-Print. Program pozwala na dzielenie się drukarką, drukowanie e-maili, SMS-ów, stron internetowych oraz zarządzanie poleceniami druku. Bezpłatna aplikacja dostępna jest na smartfony z systemem Android.

6. Mindjet Maps

Rozwiązanie to służy do tworzenia map myśli, szybkich notatek i śledzenia zadań. Aplikacja obsługiwana przez system Android pozwala na wizualizację swoich koncepcji i organizowanie informacji. Program zawiera dodatkowe funkcje takie jak: mapowanie, stylizowanie tekstu, układanie tematów, tworzenie relacji oraz załączanie linków. W trakcie projektowania mapy myśli można na bieżąco oznaczać najważniejsze wątki, dodawać ikony i obrazy oraz zaznaczać priorytety. Program pozwala na eksportowanie plików z telefonu na komputer za pomącą Dropboxa. Aplikacja jest bezpłatna.

7. Voice Actions

Aplikacja od Pannous działa na podobnej zasadzie jak Siri firmy Apple. Wirtualna asystentka Jennie przyjmuje komendy głosowe i przekształca je w działania. Wbudowany mechanizm rozpoznawania głosu może zamienić go na tekst i na przykład przesłać do skrzynki poczty elektronicznej. Inne instrukcje głosowe dostępne w aplikacji to między innymi: głosowe wybieranie numeru, ustawienie budzika oraz przeszukiwanie internetu. Aplikacja działa na platformach IOS i Android. Kosztuje 2.99 USD.

8. CamCard Free– Business Card Reader

Camcard jest aplikacją, która pozwala zeskanować biznesowe wizytówki i przechowywać je w pamięci telefonu. Użytkownik przystawia wizytówkę do smartfonu, a program sczytuje dane zawarte na papierze i przekształca je w kontakty teleadresowe. Wirtualne wizytówki można następnie organizować, grupować i przesyłać. Aplikacja działa na oprogramowaniu IOS i Android. Kosztuje 11,99 USD.

Film pokazujący jak działa CamCard :

9. Asana

Asana Mobile to darmowa aplikacja skierowana do grup projektowych. Program udostępnia wspólną listę zadań dla zespołu liczącego do 30 osób. Asana służy do koordynowania projektów, ich harmonogramów oraz przydzielania zadań członkom grupy. Każdy z nich może monitorować swoje obowiązki oraz terminarz na bieżąco – program pozwala na dokonywanie zmian w czasie rzeczywistym. Aplikacja przeznaczona jest na iPhona.

10. Tie Knots - Free

Tie Knots zawiera rysunki i instrukcje, które pomogą managerowi zawiązać krawat na kilka najpopularniejszych sposobów. Każdy krok jest dokładnie naszkicowany, a strzałki wskazują kolejne ruchy i ich kierunki. Ten darmowy program działa na platformie Android.

Czytaj więcej w Money.pl
Google vs Apple. Poszło już na noże
Na rynku mobilnych systemów operacyjnych nie ma praktycznie miejsca dla innych graczy. Liderem jest Google, dogania go Apple. Razem kontrolują ponad 80 procent rynku.
Prosty sposób na ogarnięcie chaosu w sieci
O tym i nie tylko w felietonie pisze Piotr Gnyp, czyli redaktor naczelny NextWeb Media.
aplikacje, iphone, Android, ios
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2013-05-15 15:19
Ja nadal sądze że nie ma lepszych urządzęń do pracy jak urzadzenia od Apple!!
2013-05-09 13:55
no i jak zwykle tylk ojedna platforma a czemu nikt nie opisuje aplikacji na biznesowe systemy takie jak symbian bella np. ? przeceiz to tez jest porzadny system do telefonow i wielu ludzi z niego korzysta , iOS to nie przyszlosc
2013-05-09 10:44
to sa aplikacje tylko na iphone?