11 milionów Nintendo Wii przed końcem roku?

11 milionów Nintendo Wii przed końcem roku?

Szwajcarska firma UBS twierdzi, że zgodnie z jej analizami Nintendo znacznie przekroczył zapowiadane wcześniej limity produkcyjne nowej konsoli Wii. Według szacunków UBS, w trzecim kwartale 2006 Nintendo wyprodukował ok. 2 milionów konsol.

 

W czwartym kwartale br. jego zdolności produkcyjne mają pozwolić na wyprodukowanie „co najmniej 7, a maksymalnie 9 milionów” konsol.

Na początku września władze japońskiego producenta zapowiadały, że do końca 2006 roku planują sprzedać 4 miliony konsol Wii. Jednak, jeśli szacunki UBS są prawdziwe, przed początkiem 2007 roku Nintendo może posiadać w swoich magazynach 11 milionów konsol. To znacznie więcej niż 500 tysięcy, które oficjalnie może wyprodukować główny konkurent Nintendo – Sony.

Niedawno ogólnoświatowa premiera konsoli Sony PlayStation 3 została przesunięta prawie o pół roku na marzec 2007, a jej japoński producent zapowiedział, że do końca 2006 roku na rynek amerykański trafi 400 000 konsol, a na japoński tylko 100 000. W sumie, do końca 2006 roku Sony chce sprzedać tylko 2 miliony konsol, a do końca 2007 – kolejne sześć.

Jak widać Sony ma problemy nie tylko z bateriami do komputerów przenośnych, ale także z podzespołami do konsoli PlayStation 3.

Wii ma pojawić się w amerykańskich sklepach 19 listopada, w Japonii 2 grudnia, a na całym świecie w pierwszym kwartale 2007 roku. Sprzedawcy konsol uważają, że PSX3 praktycznie nie ma szans konkurować z tańszym, łatwiej dostępnym Wii, który dodatkowo ma obsługiwać lepsze gry.

ubs, gry, nintendo, konsole, wii
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie