20 milionów procesorów AMD w komputerach Dell

20 milionów procesorów AMD w komputerach Dell

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Dell zakupi ok. 20 milionów procesorów marki AMD. Zakupione procesory będą montowane w komputerach przenośnych, serwerach i komputerach biurkowych Della przez najbliższy rok.

Szesnaście milionów procesorów zostanie użytych w komputerach stacjonarnych, a pozostałe cztery miliony w komputerach przenośnych. Dotychczas komputery Della były wyposażone wyłącznie w procesory marki Intel.

Szacuje się, że w 2007 roku Dell sprzeda ok. 55 milionów komputerów, a więc ponad 30% z nich będzie opartych na jednostkach AMD.

AMD coraz bardziej agresywnie konkuruje z Intelem i wchodzi na kolejne rynki. Współpraca z firmą Dell ugruntuje pozycję AMD na rynku komputerów przenośnych, oraz zwiększy jego udział w rynku.

W pierwszej połowie 2006 procesory AMD stanowiły ok 22% wszystkich sprzedanych na świecie, a udział w rynku procesorów przeznaczonych do komputerów przenośnych wyniósł ok. 13%. Prawdopodobnie AMD chcąc wywiązać się z umowy w terminie ograniczył sprzedaż niektórych modeli procesorów, dlatego na niektórych rynkach ich zakup w ciągu ostatnich 2 miesięcy był praktycznie niemożliwy.
dell, amd, procesor, komputer
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie