2013 bez tanich smartfonów z BlackBerry 10

2013 bez tanich smartfonów z BlackBerry 10

Najwyższa, średnia, a dopiero w przyszłym roku niższa półka cenowa - tak według Stephena Batesa z BlackBerry prezentuje się plan kanadyjskiego producenta na nowe portfolio smartfonów z BlackBerry 10.

Naszym celem było wprowadzenie na sam początek modeli najlepszych i z czasem rozszerzenie oferty również o urządzenia w nieco niższej cenie - powiedział w wywiadzie udzielonym TechRadar - Nie należy jednak spodziewać się w najbliższym czasie urządzeń z najniższych półek cenowych. Na pewno nie w tym roku.

Do momentu debiutu naprawdę tanich smartfonów z BlackBerry 10 nadal oferowane i aktywnie wspierane będą wszystkie dotychczasowe modele z systemem operacyjnym BlackBerry 7/7.1, które bardzo dobrze odnajdują się w tym segmencie, w tym także w ofertach pre-paid. BlackBerry jako przykład podaje ostatnie wyniki uzyskane w Wielkiej Brytanii, które potwierdzają wciąż spore zainteresowanie chociażby najtańszymi przedstawicielami linii Curve.

Dla firmy jest również istotne podkreślenie tego, że BlackBerry 7.1 w momencie premiery BlackBerry 10 nie zostaje całkowicie porzucony, czego dowodem może być chociażby niedawna premiera nowego wydania BBM z funkcją rozmów głosowych za pomocą BBM Voice.

Według wcześniejszych spekulacji, BlackBerry może w tym roku wprowadzić na rynek, oprócz Q10 i Z10, również model z serii R (Curve) oraz A. Nie wiadomo jednak, czy plany te są w dalszym ciągu aktualne, a jeśli tak - kiedy ostatecznie urządzenia te zostaną wprowadzone do sprzedaży. Do tej pory Z10 cieszy się sporą popularnością na rynkach, na których jest już dostępny, natomiast na Q10 będziemy musieli poczekać najwcześniej do kwietnia lub maja. Niedługo później odbywać się będzie konferencja BlackBerry Live, będąca doskonałą okazją do prezentacji nowych smartfonów. Jeśli jednak wypowiedź Batesa okaże się zgodna z prawdą, jeśli poszukujemy modelu BlackBerry z najwyższej półki, możemy bez obaw zdecydować się już teraz na zakup Z10.

Do tej pory oficjalnie nie podano jak długo wspierane będą jeszcze smartfony z BlackBerry 7.1 oraz niezbędne do ich poprawnego funkcjonowania usługi BlackBerry.

via: techradar

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie