5-calowy smartfon BlackBerry na testach operatorskich?

5-calowy smartfon BlackBerry na testach operatorskich?

Pomimo tego, że BlackBerry Z10 wyposażono w największy w historii firmy (nie licząc tabletów) ekran o przekątnej 4,2âł, w dzisiejszych czasach można go uznać co najwyżej za "średnich rozmiarów". Po raz kolejny potwierdzają się jednak plotki, zgodnie z którymi coraz bliższa jest premiera urządzenia wyposażonego w wyświetlacz o przekątnej o prawie cal większej.

Smartfon, do tej pory znany jako Aristo, ma być już bowiem testowany nie tylko wewnątrz BlackBerry, ale także co najmniej u jednego z kanadyjskich operatorów, którego nazwy niestety nie ujawniono. Nie podano także żadnych dodatkowych informacji na temat podzespołów ani daty premiery - wiadomo jedynie, że ostatecznie powinien on trafić do sprzedaży w ciągu "kilku najbliższych miesięcy", co wskazywałoby również na to, że zadebiutuje on od razu z systemem operacyjnym BlackBerry 10.2.

Według niedawnych wypowiedzi CEO BlackBerry, Thorstena Heinsa, kanadyjska firma szykuje dla swoich klientów "coś fantastycznego" i powinniśmy zobaczyć to pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Czy jest to właśnie 5-calowy Aristo czy też coś zupełnie innego?

via: techcrunch

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie