78% procent urządzeń mobilnych Apple już z iOS 7

78% procent urządzeń mobilnych Apple już z iOS 7

Nowy interfejs zawarty w siódmym wydaniu iOS okazał się dosyć kontrowersyjną zmianą - jedni go uwielbiali, inni nienawidzili, jeszcze innym podobał się kierunek zmian, ale nie przypadła im do gustu paleta pstrokatych kolorów wybranych przez Apple. Ponieważ chyba żadna wersja iOSa do tej pory nie budziła tak skrajnych uczuć, zachodziło ryzyko pozostania sporej grupy użytkowników przy poprzednim wydaniu systemu Apple.

W połowie grudnia firma z Cupertino opublikowała w końcu pierwsze dane statystyczne dotyczące instalacji iOS 7. Wczoraj natomiast zostały one zaktualizowane. Jak piszą redaktorzy portalu  Cult of Mac , nie jest źle. 78% procent urządzeń ma już zainstalowaną najnowszą wersję systemu (15 grudnia było to 76%), a na iOS 6 pozostaje 18% (w połowie tego miesiąca 20%). Do tego w obu przypadkach 4% posiada jeszcze starszą wersję.

Niestety, nie wiadomo jaka część osób nadal korzystających z iOS 6 robi to z powodu niewspierania przez Apple ich modelu (wraz z wydaniem siódmej wersji wsparcie straciły iPod touch 4G oraz iPhone 3GS), a jaki procent jedynie ze względu na niechęć do nowego interfejsu.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie