Action Launcher znów zyskuje bardzo ciekawą funkcję

Action Launcher znów zyskuje bardzo ciekawą funkcję

Ostatnio pojawiła się spora aktualizacja kolejnego interesującego launchera dla Androida - Action Launcher od twórcy programu Tweet Lanes. Dla tych którzy nie pamiętają - autor aplikacji postanowił zrezygnować z tradycyjnej siatki z ikonami wszystkich zainstalowanych aplikacji na rzecz ich pionowej listy wraz z polem szybkiego jej przeszukiwania.

 

Oprócz tego, dodał też tzw. Covers, czyli możliwość uruchamiania programu po tapnięciu na folder, a wyświetlania jego zawartości po przesunięciu po nim palcem do góry.

 Tym razem deweloper postanowił ulepszyć system widżetów poprzez dodanie Shutters. O co chodzi? Otóż w wersji 1.5 Action Launchera, po przesunięciu palcem do góry po skrócie do jakiejś aplikacji w okienku wyświetlony zostanie przypisany do niej widżet. Dzięki temu możemy szybko uzyskać do niego dostęp bez uruchamiania całego programu bez potrzeby trzymania widżetu na pulpicie. Niestety, z moich testów wynika, ze opcja jest dostępna jedynie dla użytkowników posiadających Androida w wersji 4.1 lub nowszej (przedtem do wstawiania widżetów z nowego widoku siatki trzeba było korzystać z uprawnień roota). Innym problemem jest to, że jeśli program ma kilka widżetów to nie możemy sami wybrać, który z nich ma się pokazywać w okienku. Action Launchera możecie kupić za 13 zł w Google Play .

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie