Adobe udostępnia nowe aplikacje dla iOS

Adobe udostępnia nowe aplikacje dla iOS

Ostatnio odbyła się konferencja firmy Adobe, na której zaprezentowana została nowa wersja narzędzi dostępnych w ramach subskrypcji Creative Cloud, o czym informuje portal  The Next Web . Oprócz nich, pokazane zostały również nowe aplikacje mobilne dla systemu iOS - Photoshop Mix, Line, Sketch czy Creative Cloud. Co istotne, wszystkie darmowe.

Adobe coraz śmielej poczyna na rynku aplikacji mobilnych. Zaczynało dosyć skromnie, od programów typu Ideas czy Photoshop Express, ale z czasem się rozwinęło i wypuściło Photoshopa Touch czy mobilnego Lightrooma. Teraz przyszła kolej na następne aplikacje. Zacznijmy od  Photoshop Mix . Do czego służy?
 
 
 
Przede wszystkim do "miksowania" kilku obrazków w jeden (co istotne, mogą być również pobierane z pojedynczych warstw w pliku PSD, a następnie z powrotem do niego zapisane celem dalszej obróbki). Do dyspozycji użytkownika oddane jest między innymi inteligentne wycinanie (gdzie program sam stara się określić brzegi obszaru wskazanego przez nas), ale również opcja wprowadzenia poprawek kolorów  czy przycinania całości. 

Adobe dodało też bardziej zaawansowane narzędzie, np. usuwanie rozmycia spowodowanego poruszeniem aparatu czy zamalowywania niechcianych elementów wykorzystując ich otoczenie. Tutaj jednak obraz jest już wysyłany do chmury Creative Cloud ze względu na spore zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Niestety, mimo tego zabiegu aplikacja i tak ma spore wymagania - do komfortowego korzystania z Photoshop Mix firma Adobe zaleca uruchamianie go na iPadzie 4 lub nowszym.
 
 
 

Kolejnymi aplikacjami są  Line  (do rysowania projektów, które wymagają większej dokładności, np. idealnie równoległych linii) oraz  Sketch , który jest czymś w rodzaju duchowego następcy programu Ideas (i służy do szkicowania). W dużej mierze służą one do demonstracji możliwości nowych akcesoriów Adobe, czyli rysika Ink oraz czegoś w rodzaju cyfrowej linijki Slide. Oba urządzenia łączą się z iPadem przy pomocy technologii Bluetooth i do pełnego wykorzystania ich możliwości w aplikacjach wymagają ich przystosowania przez twórców. 
 
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o darmowym programie  Creative Cloud , który daje użytkownikom chmury Adobe szybki dostęp do plików w niej zgromadzonych (w tym również ich przeszukiwania), możliwość przesyłania obrazków z iUrządzeń oraz podgląd ilości wykorzystanego miejsca. Jako jedyny ze wszystkich wymienionych jest również kompatybilny z telefonem iPhone, a nie tylko iPadem. 
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie