Aktualizacja BBM dedykowana dla iOS8 oraz Lollipop

Aktualizacja BBM dedykowana dla iOS8 oraz Lollipop

Można czepiać się BlackBerry różnych rzeczy, ale na pewno nie tych związanych z ich multiplatformowym komunikatorem! W ostatnim czasie widzimy, że BBM jest aktualizowany na wszystkich platformach. Najpierw czytaliśmy o nowościach, które znalazły się na BlackBerry 10 , następnie na Windows Phone a teraz przyszedł czas na Androida oraz iOS.

W wersji dla urządzeń z jabłuszkiem napędzanych iOS 8 możemy ujrzeć odświeżony wygląd przystosowany do rozmiarów ekranów ostatnich modeli Apple czyli iPhone 6 oraz iPhone 6 plus.

iOS8_bbm


Link do pobrania BBM w sklepie Apple.

W związku z premierą Lollipop na Anadroida nie pominięto poprawki, która będzie dedykowana dla urządzeń na tym systemie. Lista nowości zgodna z tym co jest napisane w sklepie:

-Dodano dynamiczny selektor emotikonów/nalepek. Jeśli wpisano tekst, selektor pokazuje emotikony. Jeśli nie wpisano tekstu, selektor pokazuje nalepki.
- Obsługa systemu Android 5.0 Lollipop
- Wysyłanie nalepek w czatach grupowych
- Sprawdzanie, kiedy kontakt otrzymał i wyświetlił przesłane mu zdjęcia
- Wielokrotne wyświetlanie zdjęć i wiadomości z limitem czasu do momentu wygaśnięcia licznika czasu
- Dodawanie zdjęć i załączników z karty SD

Na załączonym poniżej screenie możecie zauważyć również nowy tryb (poziomy) wyświetlania treści w BBM podczas czatu.
landscape-mode

Link do pobrania BBM w sklepie Googla.

Widać przynajmniej, że cały czas rozwijają swój komunikator na wszystkich platformach co powinno nas cieszyć. Może dzięki temu stanie się jeszcze bardziej popularny wśród naszych znajomych?
BBNews
Czytaj także
Polecane galerie