Aktualizacja BBM dla BlackBerry 10, Android oraz iOS

Aktualizacja BBM dla BlackBerry 10, Android oraz iOS

Ostatnie dni byly bardzo ciekawe dla sympatykow BlackBerry i nie tylko - a to wszystko dzieki Mobile World Congress 2015, odbywajacych sie w Barcelonie w dniach 2-5 marca br. Dzisiaj trwa ostatni dzien tej wielkiej imprezy. Co interesujacego dla fanow producenta z Kanady znalazlo sie na niej? Na lamach naszego portalu, mogliscie przeczytac chociazby o nadchodzacym nowym modelu BlackBerry Leap czy tajemniczym Sliderem z logiem jezyny. Mimo tych wielkich wydarzeń niech nie uciekną nam nieco mniejsze, ale również ciekawe rzeczy tj. aktualizacja wideo-platformowego komunikatora BBM.

Na dniach pojawiła sie aktualizacja, która wprowadziła kilka ciekawych zmian dla BlackBerry 10, Androida oraz wkrótce iOS. Niestety, to jeszcze nie BlackBerry Voice oraz Video dla pozostalych, ale kilka innych przydatnych i ulatwiajacych korzystanie z komunikatora funkcji.

Subskrypcje:

Od teraz w sklepie BBM pojawila sie nowa zakladka - subskrypcje. Na dzien dzisiejszy, mamy mozliwosc wykupienia dwoch opcji: brak reklam oraz niestandardowy PIN.

W przypadku tej pierwszej opcji, jej miesięczny koszt wynosi 3 zł.

IMG_20150305_124210

Druga opcja wydaje się być dużo ciekawsza dlatego jej cena jest większa niż w przypadku pierwszej. Jeśli chcesz ustawić sobie unikalny PIN, który będzie łatwy do zapamiętania lub po prostu oryginalny. Za taką przyjemność przyjdzie nam zapłacić 6,25 zł miesięcznie.

IMG_20150305_124609

Wspacie dla Android Wear:

Użytkowników BBM na Androidzie ucieszy zapewne fakt, że od teraz mogą połączyć się ze swoim komunikatorem na Smartwatchu.

android-wear

BBM na Android Wear daje następujące możliwości:

  • otrzymuj powiadomienia na zegarku, o otrzymanej wiadomość na BBM, sprawdź nadawcę oraz dyskretnie sprawdź treść wiadomości,
  • czytaj całe wiadomości BBM oraz przechodź pomiędzy komunikatami i wyłączeniem powiadomienia prostym machnieciem,
  • odpowiadaj na wiadomości za pomocą Google Now lub wybierz jedną z szybkich odpowiedzi,
  • akceptuj zaproszenia z BBM bez potrzeby użycia telefonu.

Ochrona hasłem dla użytkowników iOS:

Dodatkowa ochrona prywatności dla użytkowników urządzeń Apple za pomocą 4 cyfrowego hasła lub Touch ID. Użytkownicy mają możliwość ustawienia jak długo aplikacja może być odblokowana, po czym się zablokuje.

ios-bbm-security

Tryb poziomy:

Użytkownicy iOS otrzymują również możliwość korzystania z trybu poziomego podczas rozmów na BBM. Dodatkowo od teraz moga jednym przesunieciem palcem usunac rozmowe z listy czatu oraz skorzystac z trybu "edytuj" w celu szybkiego usuniecia czatu.

Udostępnianie zdjęć w czacie grupowym:

Dzieki najnowszej aktualizacji uzytkownicy moga rowniez udostepniac zdjecia bezposrednio w czacie grupowym. W końcu nie trzeba opuszczać czatu, żeby sprawdzić przesłane zdjęcie przez jednego z naszych rozmówców.

Najnowszą aktualizację możecie pobrać stąd dla BlackBerry 10, stąd dla Androida oraz wkrótce stąd dla iOS. Moim zdaniem dziwna decyzja BlackBerry odnośnie zabezpieczenia hasłem. Dlaczego iOS otrzyma taką możliwość a BlackBerry nie, gdzie to Kanadyjczycy znani są z maksymalnego bezpieczeństwa?

 

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie