Aktualizacje aplikacji BlackBerry na Androida

Aktualizacje aplikacji BlackBerry na Androida

Zgodnie z obietnicą BlackBerry dostarczyło aktualizację swoich aplikacji na Androida, które w tym momencie dedykowane są dla modelu PRIV.

Usługi BlackBerry, Kamera, Klawiatura i Launcher to pierwsze aplikacje, które otrzymały sporo poprawek. Wśród zmian znajdziemy:

  • Usługi BlackBerry - integracja komunikatora WhatsApp, która pozwala na wyświetlanie powiadomień bezpośrednio w HUB
  • Kamera- wsparcie dla formatu 16:9, znacznie poprawki wydajności, wskazówki do zostastosowania trybu HDR i słabego oświetlenia
  • BlackBerry Launcher- poprawa stabilności i drobne usprawnienia
  • Klawiatura- wsparcie dla przewidywania słów do 3 języków jednocześnie, przewidywanie emotikonek, dodanie 20 nowych języków- włącznie z ukraińskim i białoruskim, opcja wykorzystania Shifta by pokazać klawiaturę numeryczną i symbole w polach wpisywania haseł, więcej informacji w trakcie pobierania języków
  • Zwiększona czułość kursora w klawiaturze fizycznej
  • DTEK- Aktywowanie wszystkich powiadomień od aplikacji jednocześnie, możliwość włączenia powiadomień od aplikacji tylko określonego typu, np: dot. lokalizacji, mikrofonu, kamery, itd.

Co więcej PRIV wydaje się o wiele lepiej sobie radzić z wynikami w benchmarkach- do tej pory na Geekbench otrzymał wynik 905 na jednym rdzeniu, a 2786 przy wszystkich, a teraz wyniki wyglądają już o wiele lepiej:

PRIV benchmarks

Z pierwszych doniesień wygląda na to, że usprawnienia są dość istotne, gdyż do tej pory sporo osób narzekało na zamykanie aplikacji i ogólne braki stabilności, a także umiarkowane działanie trackpada z fizycznej klawiatury, który teraz powinien działać już poprawnie. Do tego kamera działa zauważalnie szybciej i choć prędkość migawki wciąż odstaje od flagowców konkurencji- teraz jest znacznie lepiej.

Kanadyjczycy z pewnością ciężko pracują cały czas nad kolejnymi aktualizacjami, a biorąc pod uwagę fakt, że miesiąc od premiery BlackBerry z Androidem nie pojawiły się żadne zarzuty odnośnie bezpieczeństwa- myślę, że jest to jakaś oznaka sukcesu.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie