Alcatel-Lucent dla biznesu. OmniTouch 8400 potrafi więcej

Alcatel-Lucent dla biznesu. OmniTouch 8400 potrafi więcej

Automatyczne przekazywane połączeń do telefonu komórkowego i możliwość organizowania telekonferencji

Firma Alcatel-Lucent poinformowała, że jej uniwersalny zestaw rozwiązań do ujednoliconej komunikacji i współpracy, oferowany obecnie pod nazwą OmniTouch 8400 Instant Communications Suite (ICS), obsługuje rozszerzoną gamę urządzeń mobilnych i nowych aplikacji.


Pakiet ten łączy w sobie bardzo bogaty zestaw zaawansowanych funkcji, które ułatwiają komunikację i współpracę w firmach. Dzięki temu obsługa klientów staje się łatwiejsza, rosną produktywność i innowacyjność oraz spadają koszty. Oprócz zaawansowanych możliwości udostępnianych w popularnych urządzeniach mobilnych nowe funkcje obejmują integrację wideo w wysokiej rozdzielczości do celów przeprowadzania prezentacji i wideokonferencji oraz zaawansowane usługi przesyłania wiadomości głosowych.

Pakiet Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 ICS łączy w sobie telefonię, niezależne od centrali telefonicznej przesyłanie wiadomości, usługę dostępności pod jednym numerem z wykorzystaniem protokołu SIP, funkcje faksu, usługi współpracy i telekonferencji, usługi mobilności oraz usługi XML Web Services.

Jego oparta na systemie Linux otwarta architektura umożliwia przedsiębiorstwom łatwe zintegrowanie dotychczasowych aplikacji biznesowych z platformą OmniTouch 8400 ICS.

Szersza obsługa popularnych urządzeń mobilnych

Zaawansowane funkcje pakietu Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 ICS stały się dostępne dla zdobywających popularność smartfonów, które umożliwiają użytkownikom łączenie się z Internetem, fotografowanie, czytanie wiadomości e-mail i rozmawianie przez telefon. Nowa aplikacja My Instant Communicator Mobile, sprzedawana wraz z pakietem lub osobno, oferuje na najważniejszych platformach mobilnych szeroką gamę funkcji ICS, takich jak obsługa wszystkich funkcji telefonii korporacyjnej dostępnych w telefonach stacjonarnych, funkcja obecności, komunikator, wyszukiwanie w firmowej książce telefonicznej, dziennik połączeń oraz obsługa bezprzewodowego systemu komunikacji głosowej przełączającego się płynnie między sieciami komórkowymi i WiFi, w zależności od położenia użytkownika. Dodanie ICS Mobile oznacza dla zdalnych pracowników i mobilnych specjalistów spójność usług i jednolity sposób obsługi bez względu na używane urządzenia. Przykładowo ich połączenia telefoniczne mogą być automatycznie przekazywane do telefonu komórkowego, zyskują możliwość organizowania telekonferencji, w także mogą korzystać z systemowej książki telefonicznej, by dzwonić do znajomych.

Nowa funkcja pełnoekranowego wideo w wysokiej rozdzielczości

Nowa funkcja transmisji wideo przez Internet, oparta na standardzie H.264, zapewnia znakomitą jakość przy wideokonferencjach z wykorzystaniem komputerów PC lub laptopów przy zachowaniu prostej obsługi charakterystycznej dla produktów konsumenckich. Za pomocą aplikacji My Instant Communicator i My Teamwork, przeglądarki i odpowiedniej kamery internetowej użytkownik może zmienić rozmowę przez komunikator w połączenie wideo w wysokiej rozdzielczości typu peer-to-peer, a nawet w wideokonferencję wielu użytkowników z wykorzystaniem wideotelefonów i systemów sal wideokonferencyjnych. W trakcie takiego spotkania użytkownicy mogą interaktywnie uczestniczyć w prezentacjach, współdzielić aplikacje, współpracować nad tymi samymi dokumentami. Rozwiązanie umożliwia przełączanie wideo głosem, wyświetlanie wielu obrazów lub stosowanie obydwu trybów.

Nowa, zaawansowana komunikacja głosowa

Nowe możliwości komunikatora głosowego obejmują dostęp do wiadomości z dowolnego urządzenia, zarządzanie funkcjami głosowymi za pomocą programowanych przycisków, większą skalowalność (do 100 000 użytkowników w różnych lokalizacjach) oraz elastyczność architektury opartej na protokole SIP, niezależnej od centrali telefonicznej, co umożliwia łatwe zintegrowanie rozwiązania z istniejącą siecią.

Nowe oprogramowanie komunikatora współpracuje także z różnymi systemami przechowywania danych. Informacje z niego mogą być przesłane siecią SAN, wysłane mailem lub też zapisane w dedykowanej pamięci masowej OmniTouch 8400.

Alcatel-Lucent oferuje także nową aplikację do obsługi telekonferencji głosowych. Jest ona zgodna z praktycznie wszystkimi wykorzystywanymi obecnie centralami PBX. Może być używana w przedsiębiorstwach jako wewnętrzny system telekonferencyjny klasy podstawowej, co stanowi krok w kierunku ujednoliconej telekomunikacji zapewniający szybki zwrot z inwestycji.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie