Amazon planował zakup Research In Motion?

Amazon planował zakup Research In Motion?

 

Amazon planował zakup Research In Motion?

Trudno powiedzieć na ile prawdziwe są najnowsze sensacyjne plotki na temat planów Amazon związanych z przejęciem Research In Motion, ale skoro pojawiły się znów, oznacza to, że prawdopodobnie pewne działania w tym kierunku zostały kiedyś podjęte. Według najnowszych informacji, amerykański gigant rozpoczął negocjacje z kanadyjskim producentem telefonów i tabletów kilka miesięcy temu.

Nie wiadomo niestety na jakim etapie przerwane zostały negocjacje – jedynym czego możemy się dość łatwo domyślić jest fakt, że propozycja ta została ostatecznie odrzucona i Research In Motion postanowił “samemu rozwiązać swoje problemy”.

Źródła, które dostarczyły tę informację mediom, nie były w stanie określić jasno w jakim celu miałby zostać dokonany ten zakup. Według niektórych plotek, po sukcesie tabletu Kindle Fire, Amazon miałby przymierzać się również do produkcji telefonów, na co mogłoby pozwolić zaplecze technologiczne RIM, bogate portfolio patentowe oraz fabryki, umożliwiające przynajmniej częściową niezależność od zewnętrznych firm.

Research In Motion tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy stracił ponad 70% giełdowej wartości, a jego akcje osiągnęły najniższy poziom od lat i ich wartość wynosi teraz około 13$ za sztukę. Rozwiązaniem wszystkich problemów i przywróceniem wiary inwestorów i udziałowców ma zająć się nowy system operacyjny BlackBerry 10 (dawniej BBX), będący połączeniem standardowego BlackBerry OS z możliwościami i funkcjami znanego z tabletu BlackBerry PlayBook QNX (BlackBerry PlayBook OS). Na urządzenia z tym systemem operacyjnym będziemy musieli jednak prawdopodobnie poczekać co najmniej do drugiej połowy przyszłego roku.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie