Android 4.3 ma ukrytą bardzo ciekawą opcję

Android 4.3 ma ukrytą bardzo ciekawą opcję

Okazuje się, że Google nie podzieliło się z nami pełną listą zmian wprowadzonych w najnowszej wersji swojego systemu operacyjnego. Panowie z Android Police odkryli w systemie panel ustawień pozwalający na zablokowanie zainstalowanym aplikacjom dostępu, np. do zdjęć, kontaktów czy danych o naszej lokalizacji.

 

Jest on ukryty i dostać się do niego można jedynie dodając w launcherze skrót do aktywności z tym panelem (launcher musi taką możliwość posiadać, co w wypadku większości alternatywnych aplikacji nie stanowi problemu).

 
Po otworzeniu wspomnianych ustawień, zobaczymy ekran z kilkoma podstawowymi zakładkami. Są na nich aplikacje mogące uzyskiwać dostęp do różnych danych, np. naszego położenia, książki adresowej, zdjęć, itd. Po tapnięciu na jedną z pozycji, pojawi się ekran, na którym możemy zablokować poszczególne uprawnienia oraz zobaczyć kiedy ostatni raz były wykorzystane. Uwaga, pojawiają się tu tylko te typy danych, do których aplikacja już próbowała uzyskać dostęp, a nie wszystkie zadeklarowane przez programistów.


Alternatywnie, jeśli nie chcecie szukać odpowiedniej aktywności na długiej liście lub po prostu wykorzystywany launcher tego nie obsługuje i nie chcecie go zmieniać, to ktoś stworzył program otwierający wspomniany panel (działa tylko na Androidzie 4.3).

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie