Aplikacja Facebooka na iPada

Aplikacja Facebooka na iPada

 

Aplikacja Facebooka na iPada

Nadal z błędami?

Zaledwie rok, sześć miesięcy i tydzień po wypuszczeniu oryginalnego iPada (co nastąpiło w kwietniu 2010), aplikacja Facebooka przeznaczona dla tej platformy trafiła w końcu do iTunes App Store.

Aż do zeszłej nocy, użytkownicy tych skądinąd dość kosztownych tabletów musieli albo używać przeskalowanej aplikacji na iPhone, albo mobilnej wersji strony internetowej. Według niektórych plotek, Facebook testował wewnętrznie aplikację od dawna i miał ją gotową od co najmniej pięciu miesięcy, ale opóźniał jej wypuszczenie by móc korzystać z niej jako z karty przetargowej w negocjacjach w Apple. Miało chodzić o większą integrację Facebooka z iOS 5.

Według oficjalnej linii Facebooka, aplikacja trafiła do App Store teraz, ponieważ wcześniej nie była gotowa: „Wypuszczamy ją teraz ponieważ jest skończona”, powiedział BBC Bret Taylor, dyrektor do spraw technicznych Facebooka.

BBC twierdziło, iż aplikacja została wypuszczona nadal zawierając błędy, ale użytkownicy iPadów komentujący ją na iTunes i Twitterze wydawali się zadowoleni z produktu. Atlantic Wire określiło ją nawet – być może trochę na wyrost – jako „mały system operacyjny wewnątrz Apple iOS”.

Poza płynnym przeglądaniem zdjęć i tym, że teraz aplikacja dobrze pasuje do geometrii ekranu, główną funkcjonalnością platformy wydaje się większy nacisk położony na zadowolenie konsumentów z gier i aplikacji. To część nowej strategii Facebooka, przewidującej większe skupienie na zewnętrznych deweloperach, o której napomknął na konferencji f8 Mark Zuckerberg, twórca sieci społecznościowej.

Błędy to między innymi brak kompatybilności z niektórymi dokami – przycisk „wyślij” znika niekiedy, gdy iPad zostaje umieszczony w stacji dokującej. Część użytkowników zgłaszała też, iż pasek przycisków po lewej stronie nie reaguje prawidłowo na dotyk.

Jak donoszą rzecznicy Facebooka, wypuszczono też nową wersję aplikacji na iPhone oraz poprawiono układ mobilnej wersji strony.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie