Aplikacja iA Writer dla Androida już dostępna

Aplikacja iA Writer dla Androida już dostępna

Android ciągle cierpi na niedobory aplikacji do prostych czynności posiadających elegancki interfejs, których dla iOS jest dostępnych całkiem sporo. Dobrym przykładem mogą być niezbyt rozbudowane edytory tekstu pozwalające w pełni skupić się na tekście, np. iA Writer. Właśnie twórcy tego programu zdecydowali się stworzyć odpowiednik swojego dzieła dla Androida.

Był on a fazie beta-testów od kilku tygodni. Przez ten czas pracowano nad synchronizacją z Dropboksem oraz kompatybilnością z różnymi urządzeniami i wersjami Androida. Pod koniec minionego tygodnia w końcu pojawiła się finalna kompilacja, o czym twórcy  poinformowali  na Twitterze.
 
  
Program wykorzystuje styl Material Design i oferuje podstawowe funkcje znane z wersji dla iOS. Mamy więc wspomnianą synchronizację z Dropboksem, wsparcie dla formatowania Markdown (z podglądem na żywo) i starannie dobrane czcionki oraz bardzo przydatny tryb skupienia (podświetla aktualnie pisaną linijkę oraz utrzymuje ją na środku ekranu). Brakuje niestety paska narzędzi wyświetlanego nad klawiaturą z przyciskami pozwalającymi szybko wstawić symbole formatowania Markdown czy automatycznie zamykane nawiasy.

Możliwe, że w przyszłości pojawi się ów pasek czy też wsparcie dla synchronizacji z Google Drive (jako odpowiednika iCloud w Androidzie), ale na razie twórcy nie składają żadnych deklaracji. Na pewno będą chcieli rozwijać swój program dla Androida, a kiedyś być może nawet przenieść na system Google'a edycję Pro znaną z iOS.

iA Writer dla Androida możecie kupić w  Google Play  za 24 zł.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie