Aplikacja mobilna Banku Zachodniego WBK

Aplikacja mobilna Banku Zachodniego WBK

 

Aplikacja mobilna Banku Zachodniego WBK

Kolejna polska aplikacja bankowa

Aplikacje mobilne polskich firm coraz śmielej wchodzą na rynek urządzeń mobilnych. Nie tylko są to gry i aplikacje służące w głównej mierze rozrywce. Wśród nich znajdziemy najnowszą, przygotowaną przez Bank Zachodni WBK.

Aplikacja o nazwie BZWBK24 dostępna jest dla większości platform obecnych na rynku, czyli dla iOS, Androida, BlackBerry, Symbiana oraz Windows Mobile 6 oraz 6.5 Zabrakło wersji dla Windows Phone 7, ale niewielka część polskich klientów posiada telefony wyposażone w najnowszy system Microsoftu.

Osoba, która nie posiada konta w banku może ściągnąć aplikację, by obejrzeć wersję demonstracyjną dla fikcyjnego konta. Jest to dość ciekawa opcja, która umożliwia zapoznanie się z bankiem przez przyszłych klientów.

Aplikacja jest wykonana przejrzyście, bez fajerwerków, dzięki czemu klient nie gubi się w gąszczu funkcji. Program pozwala między innymi sprawdzanie sald rachunków, ich szczegóły oraz historię, wykonywanie przelewów zarówno na swoje jak i obce, ale zdefiniowane konto. Jest to małe zabezpieczenie, które może przydać się, jeśli ktoś ukradnie nam telefon. Wtedy też jeśli ktoś będzie mógł wykonać przelew tylko i wyłącznie do zdefiniowanych i zaufanych odbiorców. Można również spłacić kartę kredytową, a nawet połączyć się od razu z konsultantem. Oprócz tego użytkownik może założyć lokatę, zmienić PIN oraz sprawdzić kurs walut.

Dość istotną funkcją aplikacji jest możliwość wyszukania konkretnego przelewu. W tym celu zostało przygotowane specjalne okno wyszukiwania, w którym wpisujemy parametr, który pamiętamy jak np. nazwisko odbiorcy.

Niektórzy mogą czuć się niepewnie korzystając z aplikacji bankowej przez telefon, ale BZWBK zadbał również o bezpieczeństwo. Wykorzystano szyfrowanie, czyszczenie buforów oraz ochronę pamięci.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie