Aplikacje działające długo w tle dopiero od BlackBerry 10.2.1

Aplikacje działające długo w tle dopiero od BlackBerry 10.2.1

Deweloperzy, którzy dostosowali się do wyśrubowanych wymagań BlackBerry i stworzyli pierwsze aplikacje długo działające w tle (jeden z dwóch rodzajów tak zwanych headless apps), donoszą, że BlackBerry zmieniło w ustawieniach ich aplikacji minimalnie wymagany system operacyjny na BlackBerry 10.2.1.

W informacjach przesłanych do deweloperów pocztą elektroniczną, ekipa BlackBerry uzasadnia zmianę tym, że headless apps nie są dobrze wspierane w BlackBerry 10.2. Istnieją dwa rodzaje headless apps: uruchamiane zaprogramowanym zdarzeniem (smsem, konkretną lokalizają, uruchomieniem systemu...), oraz długo działające w tle - to z tym drugimi BlackBerry 10.2 ma pewne problemy.

Kilka istniejących już aplikacji, które dotąd były dostępne dla użytkowników smartfonów BlackBerry zaktualizowanych do BlackBerry 10.2, teraz będzie musiało poczekać na udostępnienie kolejnej większej aplikacji systemu operacyjnego. Jeśli komuś udało się pobrać taką aplikację, to prawdopodobnie będzie funkcjonowała jak dotąd, lecz nie będzie widoczna w BlackBerry World i nie będą jej mogli pobrać inni użytkownicy.

Nie wiemy niestety, kiedy można się spodziewać startu BlackBerry 10.2.1, ale brakuje nam na BlackBerry 10 aplikacji działających w tle i z pewnością również Wy ucieszylibyście się, gdyby wreszcie można było wybrane aplikacje uruchomić bez aktywnych ramek.

via crackberry.com

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie