Aplikacje Google Docs nareszcie z widokiem udostępnionych plików

Aplikacje Google Docs nareszcie z widokiem udostępnionych plików

Pod koniec sierpnia aplikacje z pakietu Google Docs  otrzymały  spore aktualizacje. Inżynierowie z Google dodali między innymi możliwość edycji dokumentów w trybie offline oraz pełne wsparcie dla plików w formacie Microsoft Office, które bazują na pakiecie QuickOffice zakupionym jakiś czas temu przez Google. Oprogramowanie to jednak miało też wady.

Podstawowym problemem dla osób często współpracujących nad tekstami czy prezentacjami była konieczność otwierania klienta usługi Google Drive tylko po to, żeby zobaczyć listę udostępnionych nam dokumentów i otworzyć jeden z nich we właściwej aplikacji. Firma z Mountain View w najnowszej wersji opisywanych aplikacji nareszcie postanowiła ów problem rozwiązać - na panelu bocznym pojawiła się kategoria Udostępnione, w której znajdziemy wszystkie dokumenty zgodne z daną aplikacją, do których inni dali nam dostęp.

Aktualizacja jest na razie dostępna tylko dla urządzeń z systemem iOS. Nie wiadomo kiedy podobne zmiany zostaną wprowadzone do wydań dla Androida.

Google  Docs ,  Sheets  oraz  Slides  można pobrać za darmo z App Store.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie