Aplikacje z Androida na PC

Aplikacje z Androida na PC

 

Aplikacje z Androida na PC

Na razie w wersji testowej

Firma Bluestacks udostępniła testową wersję alfa oprogramowania, które pozwala na uruchamianie aplikacji stworzonych dla Androida na maszynach z systemem Windows.

Przedstawiciele startupa rozmawiali z serwisem The Register wcześniej w tym roku na temat swojego oprogramowania – o identycznej nazwie jak firma – i o tym jak ono działa. Teraz możemy je wypróbować sami.

Do pobrania jest plik o rozmiarze 117MB. Tworzy on na pulpicie mały widget – po uruchomieniu oferuje on listę dostępnych aplikacji. Na chwilę obecną nie jest dostępny żaden rodzaj wsparcia dla Android Market, jednakże Bluestack udostępnia własny kanał z aplikacjami. W tym momencie oferuje on jedynie skromny zestaw gier i oprogramowana.

Firma wypuściła również aplikację o nazwie Cloud Connect. Można ją pobrać z Android Market. Umożliwia ona przesłanie dowolnej aplikacji z urządzenia działającego pod kontrolą Androida na komputer PC. To uniezależnia użytkowników oprogramowania Bluestacks od ich kanału aplikacji i w teorii pozwala na uruchomienie dowolnego programu z Androida na PC.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie