Aplikacje z Z30 zadziałają bez zmian na Z3

Aplikacje z Z30 zadziałają bez zmian na Z3

Pomimo tego, że BlackBerry zaprezentowało model Z3 już kilka dobrych dni temu, w dalszym ciągu nie znany jego dokładnych parametrów, w tym jednego z ważniejszych - rozdzielczości ekranu. Kanadyjska firma zdaje się jednak wysyłać drobne podpowiedzi w tym temacie.

Według najnowszego komunikatu BlackBerry Z3 współdzieli z modelem Z30 m.in. fizyczne wymiary, wymiary wyświetlacza, a przy tym wszystkie aplikacje tworzone z myślą o droższym modelu zadziałają bez problemu bez konieczności wprowadzania żadnych zmian. Zgodność z nowym telefonem będzie przy tym dodawana do naszych aplikacji automatycznie, przez co deweloperzy nie muszą nawet nic zmieniać w ustawieniach swoich programów w BlackBerry World.

Co ciekawe, BlackBerry nadal nie podało jaką rozdzielczość będzie posiadać Z3. Czy w obliczu powyższej wiadomości jest to oczywiste czy nie, przekonamy się za jakiś czas. W oryginalnym wyraźnie brakuje tej informacji i trudno powiedzieć, czy jest to działanie celowe czy też przypadkowe przeoczenie.
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie