Apple pod lupą hakera

Specjaliści od zabezpieczeń w systemach spędzą następny miesiąc na przyglądaniu się systemowi operacyjnemu Apple OS X oraz programom działającym w tym systemie pod kątem bezpieczeństwa ich używania.

Celem planu jest opublikowanie wad, które wcześniej nie zostały wykryte.

Kelvin Finisterre i haker LMH podkreślają na swoim blogu, że nie mają złych intencji względem systemu OS X, chodzi im natomiast o wykrycie i rozwiązanie problemów, co ma "poprawić” OS X oraz bezpieczeństwo programów działających w tym systemie. - Produkt uboczny naszych badań będzie miał pozytywny wpływ na Apple - twierdzą specjaliści. LMH powiedział w wywiadzie dla BBC News, że znaleziono już kilka robaków w systemie Apple.

Projekt kontroli systemu operacyjnego Apple rozpoczął się 1 stycznia. Jednym z pierwszych odkryć był robak, który atakuje komputery Macintosh z procesorami Intela, ale może również zaatakować komputery PC, w których zainstalowany jest program QuickTime.

Dwaj hakerzy mają już na koncie kilka podobnych akcji, przyjrzeli się już przeglądarkom internetowym oraz kilku innym systemom operacyjnym.

haker, apple, hacking
MediaRun
Czytaj także
Polecane galerie