Apple pokazało nowe iPady

Apple pokazało nowe iPady

Niecałą godzinę temu zakończyła się konferencja Apple, na której firma pokazała szereg nowości. Między innymi nowe wersje swoich aplikacji i nowe modele komputerów Mac oraz iPadów. Zacznijmy od tych ostatnich. Większy z nich otrzymał procesor A7 (wraz koprocesorem M7) oraz nową obudowę z węższymi brzegami, która wyglądem przypomina tę z iPada mini. 
Jest też mniejszy i cieńszy. Mniejszy także dostał układ A7 (także z M7), a do tego jeszcze ekran Retina.
 
 

Oprócz tego, nowi nabywcy otrzymają za darmo spory pakiet oprogramowania - do nowych urządzeń z iOS dołączane będą od teraz aplikacje: Pages, Numbers, Keynote, iPhoto, iMovie oraz Garageband. Apple zaprezentowało też odświeżone etui i nakładki na ekran dla nowych iPadów. Do tego wydana została aktualizacja systemu iOS do wersji 7.0.3, która oprócz poprawek dodaje synchronizację zapisanych haseł z komputerami Mac przy pomocy iCloud Keychain.

Niestety, w ofercie nadal pozostaje w iPad 2, co gorsza w niezmienionej cenie (1699 zł). Sprzęt ten wyraźnie jest już przestarzały, a z iOS 7 zaczął mieć coraz bardziej widoczne lagi i przycięcia. Skoro Apple nie jest gotowe na sprzedaż tabletu z ekranem Retina w niższej cenie, niech chociaż obniży cenę dwójki. Spadła za to cena iPada mini pierwszej generacji (do 1249 zł). Natomiast ceny iPada Air zaczynają się od 2099 zł, a iPada mini z Retiną od 1699 zł. 
 
Całą konferencję możecie obejrzeć na  tej stronie . 
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie