Apple udostępnia iOS 8.1

Zgodnie z obietnicą daną na ostatniej konferencji, Apple udostępniło dzisiaj system iOS w wersji 8.1. Główną nowością jest aktywowanie niedostępnej u nas funkcji Apple Pay. Ale poza tym odblokowano też pełną integrację z systemem OS X (np. synchronizację i wysyłanie SMSów z komputerów Mac czy iPadów). Przywrócono również rolkę aparatu oraz umożliwiono korzystanie z testowej wersji usługi iCloud Photo Library (dostęp do zdjęć na komputerze można uzyskać poprzez  tę stronę ).

Pojawiła się także opcja wyboru rodzaju połączenia z internetem mobilnym (2G, 3G lub LTE) u obsługujących to operatorów. Na obszernej liście zmian i poprawek znaleźć też możemy informację o usunięciu kłopotów z połączeniem Wi-Fi w wypadku niektórych routerów czy problemów z odtwarzaniem filmów w Safari. Da się również włączyć dyktowanie bez aktywacji asystenta Siri. Niestety, dosyć irytujący błąd polegający na przywracaniu domyślnej kolejności ikon w menu udostępniania po zamknięciu procesu aplikacji nadal nie został naprawiony.

iOS 8.1 można już pobierać poprzez wbudowany w system mechanizm aktualizacji lub przy pomocy programu iTunes na komputerze.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie